Bugun...
KYÇUBYO’nun 240 öğrencisi mezun oldu
Tarih: 26-05-2017 01:06:00 + -KYÇUBYO’nun 240 öğrencisi mezun oldu

Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (KYÇUBYO)’nun 2016-2017 Akademik Yılı mezuniyet töreni, dün saat 16.00’da gerçekleştirildi.

Keşan Belediyesi Konferans ve Tiyatro Salonu’nda yapılan törene; Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Osman Nuri Hatipoğlu, Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Keşan Cumhuriyet Başsavcısı Alper Arıtan, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Tören; saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı.

Törende ilk olarak konuşan okul birincisi Ufuk Bağcı, törene katılanlara “Hoş geldiniz.” dedi.

“240 ÖĞRENCİNİN MEZUNİYET TÖRENLERİ MÜNASEBETİYLE BİR ARADAYIZ”

Törende konuşan Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Adil Oğuzhan da, şunları ifade etti: “Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulunun 1600 öğrencisinden bu dönem; İşletme Bilgi Yönetimi Bölümü, Gümrük İşletme Bölümü, Uluslararası Ticaret Bölümü, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü, Bankacılık ve Sigortacılık Bölümünden 240 öğrencinin mezuniyet törenleri münasebetiyle bir aradayız. Değerli genç öğrenciler; yaşamımızın en güzel ve heyecanlı günlerini Keşan’da geçirdiniz. Üniversitemizde aldığınız eğitimle, bundan sonraki hayatınızda ihtiyaç duyacağınız bilgileri burada edinmeyi öğrendiniz. Böylece size emek veren ailelerinizden ve öğretim elemanlarımızdan aldığınız bilgi ve görgüyü harmanlayarak geleceğe artık hazırsınız.

Doğrusu burada sizler, öğrenmeyi öğrendiniz. Bundan sonra da öğrenmeye devam edeceksiniz. Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda bilimi ve bilgiyi kendinize rehber ederek sizler Türkiye Cumhuriyetinin temeline önce sağlam bir ‘taş’ olan sonra da iyi bir vatandaş olun temennisi ile kendim ve yüksek okulumuzun akademik ve idari personeli adına sizlere başarı ve mutluluklar dilerken, yolunuz ve bahtınız açık olsun.”

“LÜTFEN HEDEFLERİNİZİ KOYANIZ”

Daha sonra söz alan Osman Nuri Hatipoğlu ise öncelikle tüm katılımcılara “Hoş geldiniz.” diyerek, şunları kaydetti: “Bugün bir kutlama günüdür. Öğrencilerimizin bu noktaya gelmelerinde hiçbir fedakarlık kaçınmayan anne ve babalara, öğrencilerimizin meslek sahibi olabilmeleri için bilgi ve deneyimlerini aktaran hocalarımıza teşekkür ediyorum. Bugün öğrencilerimizin olduğu kadar anne, babalarının ve hocalarının gurur günüdür.

Sevgili mezunlarımız; bu noktadan geriye doğru baktığımda asıl önemli olanın yaşamaya değer bir hayat sürdürmek olduğu kanaatine vardım. Başarılı olmak asla meslek sahibi olmak değildir. Başarılı olmak sevdiğiniz işi yapabilmek ve bu işi yaparken de huzurlu, mutlu, üretken ve sağlıklı olabilmektir. Bazen başardığınızı sandığınız için sevindiğiniz olaylar, sizin hayatı mutlu olmadan geçirmenize, bitirip tükenmesi neden olabilir. Bazen de başaramadığınız için olay kırıklığı yaşadığınız olan sizin mutlu ve dolu dolu bir hayat sürmenize sebep olabilir. Önünüzdeki hayat yolu ne kadar belirsiz olursa olsun ulaşacağı nihai nokta bellidir. Gerçek başarı baki kalan şu kubbede hoş bir seda bırakabilmektir. Diplomanız ve aldığınız eğitiminiz sizlere bundan sonraki hayatınızda önemli bir avantaj sağlayacak. Ancak hedefleri olanlarınız en avantajlılardır. Lütfen hedeflerinizi koyanız.”  

Daha sonra okul birincisi Ufuk Bağcı’ya Osman Nuri Hatipoğl, okul ikincisi Fatma Keskinsin’e Keşan Kaymakamı Nuri Özder okul üçüncüleri Seher Şahin ve Cansu Balkız’a  ise Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan plaket verdi.

Daha sonra Bağcı, yaş kütüğüne plaka çaktı.

Tören, mezun öğrencilere belgelerinin verilmesi ve ardından meslek andının okunmasıyla sürdü. Mezunların kep atmasının ardından tören sona erdi. (AYHAN GÜLVER)
Bu haber 576 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR