Bugun...
Kural tanımıyorlar..!
Tarih: 12-03-2018 09:17:00 + -Kural tanımıyorlar..!

Paşayiğit Mahallesi’nde sürücülerin ters yönden giderek, kendileriyle birlikte karşıdan gelen araçları ve içerisindeki yolcuları tehlikeye düşürdüğü gözlendi.

Bazı sürücülerin Lalacık köy yoluna geçmek için yasak olmasına rağmen “U” dönüşü yaptığı, Paşayiğit İlkokulu yönünden gelip duble yolun karşısına geçmek isteyen bazı araçların yaklaşık 50 metre ters yönden gittiği, bazı sürücülerin de dönel kavşaklardan dönmek zorunda kalmamak için yüzlerce metre tersten giderek adeta ölüme kafa tuttuğu görüldü.

Sürücülerin yanı sıra bazı vatandaşların da üstgeçidi kullanmak yerine duble yolun karşısına için üstgeçidin altından geçtiği görüldü.

Üstgeçide uzak olan bölgede de yayaların duble yolun karşısına geçmek için yapılan sinyalizasyon sisteminin bulunduğu bölgeden de bazı vatandaşların yaya geçidini kullanmadığı gözlendi.

Gerek yayaların gerekse sürücülerin kural tanımadığı Paşayiğit Mahallesi’nde, cezai işlem uygulanması istendi.

Paşayiğit Mahallesi’nde, Karayolları tarafından yolun bariyerle bölünmesine karşı çıkmak için yapılan eylemlerde vatandaşlar, üstgeçidin yerine konulmasını ve uzak olan bölgeye de sinyalizasyon yapılmasını istemişti. (SELİM ŞEN)

 
Bu haber 904 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAŞAM HABERLERİ