Bugun...
Kudret Uybaş: “Daire fiyatları tavan seviyeye ulaştı”
Tarih: 22-01-2018 08:53:00 + -Kudret Uybaş: “Daire fiyatları tavan seviyeye ulaştı”

Emlakçı Kudret Uybaş, yaptığı açıklamada; emlak fiyatlarıyla ilgili değerlendirmede bulundu.
“METREKARE FİYATI 2 BİN LİRA SEVİYESİNDE”
Uybaş, “Keşan’daki daire fiyatları tavan seviyeye ulaştı. Yeni yapılan dairelerin metrekare fiyatı 2 bin lira seviyesinde olduğunu görüyoruz. Fiyatların yine bu şekilde devam edeceğine inanıyorum. Binanın yaşı ve dairenin özelliklerine göre fiyatlar aşağılara doğru devam ediyor.” dedi.
“ERİKLİ’DE METREKARESİ 4 BİN LİRAYI GEÇTİ”
Keşan’daki daire fiyatları belli bir seviye oturmuş olsa da Erikli’deki fiyat artışının devam ettiğini bildiren Kudret Uybaş, şunları söyledi: “Erikli’de eski dairelerin metrekaresi, 2 bin-3 bin lira arasında değişiyordu. Yeni yapılan dairelerde metrekaresi 4 bin lirayı geçti. Yeni başlayan projelerde 50 metrekarelik 2+1 dairelerin 250 bin-260 bin lira istendiğini görüyoruz. Ancak Keşanlılar Erikli için müşteri değil. Erikli’deki Keşanlıların dairelerini İstanbul, Çorlu ve Edirne’deki insanlar satın alıyor. Gelecek kaygısı ya da bölge insanının ekonomik anlamda fakirleşmesinden kaynaklanıyor olabilir. Keşanlılar evini satarak Erikli’ye geliş-gidiş yapabileceğini düşünüyor. Bundan ötürü de satışlar yapılıyor.”
“ERİKLİ, BÖLGEDE EN DEĞERLİ YERLERDEN BİRİ KONUMUNDADIR”
Uybaş, sözlerine şöyle sürdürdü: “Erikli her geçen gün büyüyor ve yeni 300 daire daha yapılacak. Dolayısıyla, Erikli köy olmaktan çıkacak. Erikli’deki alt yapı ve su gibi sorunlar artarak devam eder. Kooperatif ne kadar canla başla çalışsa da, kuyuların azalması su sıkıntısını artıracaktır. Fakat yapılacak dairelerinde satılmama gibi bir durumu yok. Erikli, bölgede en değerli yerlerden biri konumundadır.”
“ERİKLİ’DEKİ DAİRELERİN KİRA GETİRİSİ ÇOK İYİ”
Erikli’de yeni daire sayısının ve fiyatlarının artmasının nedenlerine değinen Kudret Uybaş, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Erikli’deki dairelerin kira getirisi çok iyi. Dolayısıyla, buradaki daireler yatırım amacıyla alınıyor. Buradan daire alan biri sezonda, 10 bin-15 bin lira arasında kiralamadan kazanç elde ediyor. Bölgeyi bilen biri İstanbul’daki dairesini satıp, Erikli’den almayı tercih etmeye başladı.”
Bu haber 1125 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ