Bugun...
Küçükdoğanca Köyü Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğinin kuruluşunun 8. yıldönümü yemekli gece ile kutlandı
Tarih: 05-02-2018 09:11:00 + -Küçükdoğanca Köyü Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğinin kuruluşunun 8. yıldönümü yemekli gece ile kutlandı

Küçükdoğanca Köyü Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğinin kuruluşunun 8. yıldönümü, 1 Şubat 2018 tarihinde, İstanbul – Sultangazi’de bulunan Sahra Sultan Düğün Sarayı’nda yapılan etkinlikle kutlandı.

Yemekli geceye; Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, TEK Rumeli TV Sahibi Atilla Baykal ile Trakya Rumeli Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği (BALKANDER), Kırklareli Rumeliler Derneği, Rumeliler Platformu, Habibler Trakya ve Rumelililer Kültür Yardımlaşma Dayanışma Derneği, Edirne ve Keşan’daki derneklerin başkan ve yöneticileri ile Küçükdoğanca ve Keşan’dan çok sayıda misafir katıldı.

Rumeli Orhan Kemal Kardeşlerin ve Keşanlı müzisyenlerin sahne aldığı gecede, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Küçükdoğanca Köyü Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğinin Kurucu Başkanı Selahattin Gül, Küçükdoğanca Köyü Muhtarı Ercan Yirik ve Küçükdoğanca-Çobançeşme Sulama Kooperatifi Başkanı İsmail Çavuşlu’ya plaket de verildi.

Çocuklar için palyoça ve tiyatro gösterilerinin olduğu gecede, protocol konuşmaları da yapıldı.

Gecede konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, şunları ifade etti: “Küçükdoğancalıların bu akşam burada bir liderlik örneği göstermesi, Trakya ve Rumeli camiasını buluşturması gerçekten takdire şayan bir durum. Bu birlikteliğin tüm Trakya’ya yayılmasını umut ediyorum. Derneğin kuruluşunun 8. yılını tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.”

Dernek Başkanı Serkan Çavuşlu da konuşmasında şunları dile getirdi: “Derneğimizin 8. yılının kutlama etkinliğine bu kadar büyük bir katılım ve destek gösteren tüm hemşehrilerimize; üyelerimiz adına şükranlarımı sunuyorum. Derneğimiz 8 yıllık bir süre içinde kendisini kurumsal bir kimliğe büründürmüş her geçen yıl büyüyerek üyelerimize hiznet etmeye, köyümüzü ve Keşan’I tanıtmaya devam edecektir.”

Gece, geç saatlere kadar müzik ve eğlence eşliğinde devam etti. (HABER MERKEZİ)

 

 
Bu haber 486 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAŞAM HABERLERİ