Bugun...
KTSO Anadolu Lisesinin 19. dönem mezuniyet töreni yapıldı
Tarih: 26-05-2017 01:04:00 + -KTSO Anadolu Lisesinin 19. dönem mezuniyet töreni yapıldı

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Anadolu Lisesinin 19. dönem mezuniyet töreni, 24 Mayıs 2017 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

Saat 20.00 sıralarında okul bahçesinde yapılan törene; AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, İl Genel Meclisi üyesi Adnan Vural, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili İlhan Saz, şube müdürleri, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.

Öğrencilerin platformdaki yerlerini alması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından törende açış konuşmasını Okul Müdürü Şit Bulburu yaptı.

BULBURU: “DÜSTURUNUZ ÖNCE İYİ BİR İNSAN OLMAK OLSUN”

Bulburu, konuşmasında şunları ifade etti: “Bu gecenin haklı gururunu yaşayan, kalpleri heyecanla çarpan siz velilerimizi, öğrencilerimizi ve yakınlarımızı tebrik ediyorum.

Değerli veliler; bugün sizin için de vedanın başlangıcı aslında. Yıllarca yanı başınızda büyüyen gurur kaynağınız artık bir telefon mesafesinde olacak. ‘Ders çalış’ dedikten sonra, darılıp küsmeyi bile özleyeceğiniz günlere az kaldı. Artık büyüdüklerini hissedeceksiniz.

Sevgili gençler; bugünün kıymetini bilin. Bugün, sizin o bir an önce çıkarmak için can attığınız, giymesek dediğiniz okul üniformasıyla son gününüz. Ne aynı sıralar ne aynı sınıflar ne aynı koridorlar paylaşılmayacak bundan sonra. Bu gün bitse de gidelim dediğini okul günlerinin son günü. Unutun bugün sınavı, bırakın gözünüzde büyütmeyi. Hayat o kadar çok sınavlarla dolu ki. KTSO Anadolu Lisesi herkesin hayatında bir parça. Buradaki herkes geçici. Bir tek sizler, hayatınızın sonuna kadar, bu okulun mezunu olarak kalacaksınız. Ve bu hiç değişmeyecek. Mezunların hayatındaki başarıları, kaliteli duruşlarıdır. Ve onların okullarına geri dönüp kattıklarıdır. Mezunlar okuluna sahip çıktıkça, okulun değeri artar. Emanet olarak aldığımız değerli evlatlarınızı, eğiten bir ebeveyn olarak bütün idarecilerim, öğretmenlerim ve destek hizmetleri personelim ile emek harcayarak, sevgi dolu bireyler olarak, sizlere büyük bir mutluluk ve heyecan içerisinde tekrar takdim ediyoruz.

Sevgili evlatlarım; son ders temennisi olarak da, düsturunuz önce iyi bir insan olmak olsun. Değerlerimizi yaşayın ve yaşatın ki hem değerli olasınız hem de değer katan olasınız. Bundan sonraki yaşamınızda, Rabbim bahtınızı ve yolunuzu açık etsin diyor gözlerinizden öpüyorum.”  

Bulburu’nun yaptığı konuşmandan sonra okul birincisi Berkay Coşkuntuna, okul ikincisi Gizem Güloğlu ve okul üçüncüsü Özlem Kuzey ve engelli öğrenci Berke Efe Algan’a, eğitim hayatı boyunca gösterdiği başarı ve gayretlerinden ötürü plaket verildi.

Daha sonra ise okul birincisi Coşkuntuna, okulun yaş kütüğüne plaket çaktı ve öğrenciler adına konuşma yaptı.

Tören,  flama devir teslimiyle devam etti.

Flama, 12. sınıf öğrencisi Merve Bozdemir tarafından 11. sınıf öğrencisi Emircan Tunalı’ya teslim edildi.

Tören, öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesi ve öğretmenlere çiçek takdim edilmesinin ardından, keplerin havaya atmasıyla sona erdi.

(AYHAN GÜLVER)
Bu haber 561 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR