Bugun...
KMYO, 240 öğrencisini mezun etti
Tarih: 27-05-2017 01:24:00 + -KMYO, 240 öğrencisini mezun etti

Trakya Üniversitesi Keşan Meslek Yüksekokulu (MYO)’nun 28. dönem akademik mezuniyet töreni, 27 Mayıs 2016 Cuma günü gerçekleştirilirken, 260 öğrenci mezun oldu.

Saat 18.00 sıralarında okul bahçesinde gerçekleşen törene; Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Osman Nuri Hatipoğlu, Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan, Keşan Cumhuriyet Başsavcısı Alper Arıtan, Keşan Meslek Yüksekokulu Müdürü Süleyman Kök, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Tören, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı.

Tören, okulu birincilikle bitirmeyi başaran Çocuk Gelişimi Programı öğrencisi Gülten Vecide Kaya’nın konuşmasıyla devam etti.

Törenin devamında kürsüye gelen Kök de şunları dile getirdi: “Öncelikle vatan uğruna canını veren tüm şehitlerimize ve bilim insanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Ayrıca Otomotiv Bölümünden Batuhan Kahraman bugün bizimle birlikte diplomasını almak için tören alanında olacaktı. Fakat Salı günü ciddi bir kaza geçirdi ve dün ameliyat oldu. Kendisine Allah’tan şifa diliyor, sizlerin de bu evladımız için hayır dualarınızı bekliyoruz. Anne babasına ve tüm sevenlerine sağlıklı olarak kavuşmasını diliyorum. Trakya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu 1988-1989 Eğitim-Öğretim döneminde, Keşan Özel İdare İş Hanı’nda 5 programla ve 137 öğrenci ile eğitim öğretime başlamış, 29 yıllık köklü bir geçmişi olan bir Yüksek Öğretim kurumudur. Yüksek Okulumuz çevre düzenlemesi tamamlanmış nadir okullardan birisidir. Yüksekokulumuzda biri henüz pasif olmak üzere toplam 7 programımız vardır. Ayrıca çocuk gelişimi programı öğrencilerimizin uygulama yaptıkları 40 öğrenci kapasiteli Anaokulumuz da vardır. Okulumuzun uygulama alanlarını yeni teknolojiler ile donatımına önem vermekteyiz. Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile Zorlu Gurubu GAZDAŞ, Trakya Bölge Müdürü Tamer Akaslan arasında mevcut Gaz Teknolojisi laboratuarımızın yenilenmesi ve ek olarak bir laboratuar daha yapılması için protokol imzalanmıştır. Yüksekokulumuzda iş hayatında tercih edilen donanımlı elemanlar yetiştirilmektedir. 2016-2017 öğretim yılında, okulumuzda 6 bölümde toplam 1266 öğrencimiz eğitim görmektedir. Okulumuzdan ise toplam 4692 öğrencimiz mezun olmuştur. 28. Mezunlarımızı verdiğimiz bu mutlu günde ise toplam 260 öğrencimiz mezun olmuştur. Sayın Rektörümüz Erhan Tabakoğlu’na katkılarından dolayı bir kez daha teşekkür ederiz. Sayın Kaymakamımız Nuri Özder’e sağladığı huzur ve güven ortamından dolayı teşekkür ederiz. Sayın Belediye Başkanımız Op. Dr. Mehmet Özcan’a katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Ve çocuklarını bugün üniversite mezunu olarak gören siz değerli aileler, bizler de en az sizin kadar gururluyuz. Böyle güzel evlatlar yetiştirdiğiniz için sizlere de teşekkür ederiz. Hepsine bundan sonraki yaşantılarında başarılar dileriz. Ve sevgili öğrencilerimiz, mezunlarımız. Muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için var gücünüzle çalışın. Hayatınız ve iş yaşamınız sadece ülke sınırlarında olmasın. Cesaretli ve girişken olun. Evrensel değerlere olduğu kadar kendi değerlerinize de sahip çıkın. Ve tabi ki bu güzel öğrencileri yetiştiren değerli akademik ve idari personele de teşekkür ederim. Şükranlarımı sunarım. Son olarak da mezuniyet törenimizi organize eden Yüksekokul Sekreterimiz Ürküş Eren ve ekibine, ayrıca sponsorlarımıza da teşekkür ederiz.

Sevgili öğrencilerim; artık mezunsunuz. Hoşça kalın. Saygılarımla.”

Kök’ün ardından konuşan Hatipoğlu, törene katılanlara “Hoş geldiniz.” diyerek, şunları ifade etti: “Hayatınız bir sayfasını acı-tatlı anılarla kapatırken, diğer sayfasını yeni umutlarla açıyorsunuz.

Sevgili öğrenciler; bugün hem sevinçli hem de hüzünlü hissettiğiniz bir gün. Mezuniyet törenleri; değişik duyguların bir arada yaşandığı, duyguların bir birine karıştığı ancak hayatınız unutulmayacak günleri arasında yerini alacak bir kutlama ve ödül günüdür. Lütfen bunu ayrılık günü olarak değerlendirmeyiniz. Ayrılık demek bütün bağları koparmak demektir. Her şeyden önce öğrencilerimizin meslek sahibi olabilmeleri için bilgi ve deneyimlerini onlara aktaran, davranışlarıyla örnek olan hocalarımıza, öğrencilerimizin bu noktaya gelmelerinde hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan anne ve babalara minnetlerimi sunuyorum.

Sevgili öğrenciler; yeni bir hayata başlarken hedeflerinizi net bir şekilde belirleyiniz. Engeller ve hayal kırıklıkları karşısında asla yılmayınız. Bunlar hayatın içerisinde olan şeyler. Başka insanlarının fikirlerinin kendi kalbinizin sesini duymasına asla izin vermeyin. Zorluklarda dahi hedefe ulaşacağınıza inancınız tamsa, sonunda her şeye rağmen istediğiniz hedefe ulaşırsınız. Kendi idealleriniz peşinde konuş. Sizleri iki yıllık eğitiminiz sonunda iş hayatınıza uğurluyoruz. Bütünlemesi olmayan bu hayat sınavında hepinize başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun.”

Tören, dereceye giren öğrencilere ödül verilmesiyle devam etti. 

Okul birincisi Gülten Vecide Kaya’ya Nuri Özder, okul ikincisi Gonca Yörükçü’ye Osman Nuri Hatipoğlu, okul üçüncüsü Kaan Akbaba’ya Cengizhan Aktan tarafından ödülleri verildi.

Tören, okulun en kıdemli öğretim görevlisi Şerafettin Çetin tarafından Mezuniyet Andı’nın okunmasının ardından, öğrencilerin keplerini havaya atmasıyla sona erdi.

Etkinliğin ardından katılanlara pilav ayran da ikram edildi. 

(AYHAN GÜLVER)
Bu haber 588 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ