Bugun...
Kızılay’ın iftarı yapıldı
Tarih: 19-06-2017 08:55:00 + -Kızılay’ın iftarı yapıldı

Türk Kızılayı Keşan Şubesi tarafından düzenlenen iftar, 16 Haziran 2017 Cuma akşamı gerçekleştirildi.

Teras Kafe’de düzenlenen iftarda, 3 ay aralıklara 10 ünite bağışta bulunanlara bronz, 25 ünite ve üzeri kan bağışı yapanlara gümüş madalya beratı verildi.

İftara; Türk Kızılayı Başkan Keşan Şubesi Yardımcısı Erdinç Can, Edirne Kızılay Kan Bağışı Merkezi Müdürü Doktor Güler Ateş, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Yüksel Alioğlu ile bağışçılar katıldı.

İftarda konuşan Ateş, “Kan, kaynağı insan olan tek tedavi aracı. Türk Kızılay’ı olarak siz değerli kan bağışçılarımıza, verdiğiniz kanlarla kurtardığınız hayatlar için bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz. Bu gece 10 kan bağışında bulunanlara bronz madalya 25 kan bağışında bulunanlara gümüş madalya almaya hak kazanan bağışçılarımıza teşekkür ediyorum. Bağışladığınız kanlarla birçok kişiye hayat verdiniz.” dedi.

Daha sonra söz alan Türk Kızılay’ı Keşan Şubesi Gençlik Kolu Başkanı Anıl Çakır, “Türk Kızılay’ı sizlerle var oluyor. Kızılay tüm insanlığa hizmet eden bir kuruluş. Kan dünyada kaynağı insan olan tek ilaç. Bir ünite kanınız 3 hayat kurtarıyor. Bunların bilincindeyiz.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından bağışçılara beratları verildi.

(AYHAN GÜLVER)
Bu haber 184 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR