Bugun...
Kılıç, Keşan-Enez karayolunu sordu
Tarih: 26-09-2018 07:47:00 + -Kılıç, Keşan-Enez karayolunu sordu

Edirne İl Genel Meclisi’nin CHP’li üyesi Şenol Kılıç yaptığı açıklamada; Enez-Keşan karayolunun halen yapımının başlamadığını söyledi.
“HERHANGİ BİR ÇÖZÜM ÜRETİLEMEDİ”
Enez’in sorunlarının devam ettiğini ve çözümü için herhangi bir adımın atılmadığını belirten Kılıç, “Enez’in en büyük sorunlarından biri, Enez-Keşan karayoludur. Enez-Keşan karayolu sorununu birçok siyasetçi, bürokrat ve vatandaş gündeme taşıdı. Fakat karayoluyla ilgili herhangi bir iyileştirme yapılmadı. Ayrıca, Enez-Keşan karayolunda yaklaşık 30 adet kör nokta bulunuyor. Karayolu standardın dışında ve dar olması büyük sıkıntı oluşturuyor. Bu yol, yaz mevsiminde yoğunluğu taşımıyor. Bu yolda, ölümlü kazaların olduğunu görmekteyiz. Bu kadar istenmeyen olaylar ve olumsuzluklar yaşanırken, herhangi bir çözüm üretilemedi.” dedi.
“ENEZ, ÜVEY EVLAT MUAMELESİ GÖRMEYE DEVAM EDİYOR”
Enez-Keşan karayolunun her seçim döneminde yapılacağı yönünde açıklamalar yapıldığını ifade eden Şenol Kılıç, şunları söyledi: “AKP’nin Enez ve Keşan belediyelerini almak için yerel seçim dönemi öncesinde, yolun yapılacağı yönünde sözler verilecektir. Ama bu sözler artık inandırıcılığını yitirmiştir. Enez, üvey evlat muamelesi görmeye devam ediyor. Enez’de AKP’nin belediyeyi alması durumunda sorunların çözüleceği yönünde söylemlerde bulunulmuş ama sorunlar yaşanmaya devam ediyor.”
“ARTIK YOLUN YAPILACAĞINA İNANMIYORUM”
26. Dönem AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen’in 2017 yılının nisan ayında, “Keşan-Enez karayolunun yapım işinin 2017 yılı programına alındı.” şeklindeki açıklamalarını hatırlatan Kılıç, “Yolun programa alındığı ifade edildi ama yapılan bir çalışma yok. Hatta Mehmet Müezzinoğlu’da, bakan olduğu dönemde yolun yapılacağı yönünde sözler vermişti. Artık yolun yapılacağına inanmıyorum. Tarım arazilerinde toplulaştırma yapılacak ve daha sonra karayolları istimlak bedeli ödemekten kurtulmuş olacak. Böyle bir düşüncenin olduğunu düşünüyorum. Umarım ben yanılırım.” şeklinde konuştu.
“ENEZ SORUNLARIYLA BAŞ BAŞA KALMIŞ DURUMDADIR”
Enez’de kötü bir yaz sezonunu yaşandığını söyleyen Şenol Kılıç, sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “Enez Sahilindeki kum kötü durumdaydı. Ayrıca, arıtma konusunda sıkıntılar çok fazla. Kısacası, Enez sorunlarıyla baş başa kalmış durumdadır.”
Bu haber 291 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR