Bugun...
Kılıç, Bostancı’nın düzenlediği toplantıya katılmadı, nedenini de Bostancı’nın toplantılarda sergilediği tavra bağladı
Tarih: 12-02-2018 09:10:00 + -Kılıç, Bostancı’nın düzenlediği toplantıya katılmadı, nedenini de Bostancı’nın toplantılarda sergilediği tavra bağladı

İl Genel Meclisinin CHP’li Enezli üyesi Şenol Kılıç, Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı tarafından, 10 Şubat 2018 Cumartesi günü gerçekleştirilen toplantıya katılmayacağını belirterek, nedeninin de daha önceki toplantılarda Bostancı’nın sergilediği tavırdan ötürü olduğunu söyledi.
Kılıç, toplantıya katılmamakla birlikte, Enez Belediyesi ve Belediye Başkanı Bostancı ile ilgili bazı iddialarda bulundu.
Şenol Kılıç, “Enez’in bugününü yarınını geleceğini tartışmak ancak demokratik ortamlarda mümkündür. Sayın Bostancı, daha önce düzenlemiş olduğu toplantılarda kendisine soru sormak, eleştirisel yaklaşım gösteren vatandaşlarımızı azarlamış üzerine belediye çalışanlarını kışkırtarak sürmüş, şiddet uygulatmıştır. Bu görüntüler sosyal medyada mevcuttur. Antidemokratik ortamlarda açık oturum olmaz, olsa olsa kavga olur, hakaret olur. Enez ile ilgili gerçek anlamda bir açık oturum yapmak istiyorsa bunun şartları bellidir. Eşit şartlarda tarafsız bir yönetici yönetiminde şiddetten uzak saygı çerçevesinde yapılmalıdır. Böyle bir toplantıya ben ve arkadaşlarım her zaman hazırdır. 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Enez halkı, Sayın Bostancı’yı görev başına getirdi. Seçim bildirgesinde vaat ettiklerini Enez halkı geçen 4 yıl zarfında yerine getirmesini beklemiş ama maalesef hayal kırıklığına uğratılmıştır.” dedi.
Kılıç, açıklamasında madde madde şu bilgileri ve soruları da aktardı:
1) Sahilde bulunan arıtma tesisinin derin deşarj kanalı yapılmamıştır. Bu konu, orada yaşayan yazlıkçılar ve Enezli vatandaşlar tarafından basında sosyal medyada defalarca şikayet konusu edilmiştir. Turizm cenneti iddiasında olan Enez’in bu sorunu mutlaka çözmesi gerekliydi. Bu aynı zamanda bir sağlık ve çevre sorunudur. Unutmamalıyız; deniz biterse Enez’de biter. Sayın Bostancı bu konuda sürekli topu taca atmış ve gerekli önemi göstermemiştir. YouTube’da yayınlanan videosunda bu işi 400-500 bin TL’ye ultraviyole ışınlarıyla çözeceğini söylemiş adeta halkımızla dalga geçmiştir. Şayet söyledikleri doğruysa şimdi soruyorum; hani nerede sorun bütün çıplaklığıyla ortada duruyor...
2) Kapalı modern pazaryeri… İpsala yaptı bitirdi, hizmete açtı. Sayın Bostancı halen daha projeden bahsetmekte. Bu duruma ‘Uyanda balığa çıkalım’ derler. Ayrıca uyarıyorum… Bir şehrin planlamasını yapılırken 20-30 yıl sonrası hesap edilmeli. Şimdiki pazaryerini yıkıp yerine yenisinin yapılması geleceği görememek günü kurtarmak parayı heba etmek olur. Yaz döneminde, şu an bile bu yer yetersiz gelmekte, insanlar üstüste alışveriş yapmaktadır, trafik altüst olmaktadır. Kilit taş atölyesi yeri 2 yıl öncesi seçilirken yanlış yer diye ben ve arkadaşlarım uyarmıştık. Facebook’taki sayfamda yazı duruyor. O zaman dinletemedik. Şimdi Sayın Bostancı yerin yanlışlığını kabul etmiş ve taşımayı düşünmekteymiş. Ama neye yaradı, bunun bir maliyeti olacak boş yere dünyanın parası plansızlıktan ileriyi görememekten dolayı heba edilmiş olacak. Umarım yeni pazar yerinin akıbeti de aynı olmaz.
3) Kadir Topbaş parkı… Yılan hikayesine döndü. Park yerine inşaat kalıntı depolama alanına döndü. Şayet bu inşaat kalıntıları kod farkından dolayı dolgu malzemesi olarak konuluyorsa bu daha da vahim durum.
4) Belediye Sarayı… Sayın Bostancı kendi inadı uğruna, oradaki muhaliflerini yok etme adına, Cumhuriyet Meydanı’ndaki işyerlerini yıktı. 2,5 yılda o işyerlerinden belediyenin kira geliri olarak alacağı 100-120 bin TL’nin uçmasına neden oldu. Meydan ucûbeye döndü. O zaman Bostancı’yı uyardık; bu binaları temel seviyesine kadar yık tadilat projesiyle yeni binayı yap dedik. Roma Caddesi üzerindeki bu yapının altından mutlaka tarihi eserler çıkabilir sıkıntı doğar dedik. Ama ne çare dinletmek mümkün olmadı.
5) Belediye çöplüğü teknik şartlar uygulanarak kapatılmalıydı. Turizm ilçesinde bu manzara çok kötü.
6) Yüksek okul konusunda hiçbir gelişme sağlanmadı. Vazgeçtik yükseğinden, ilköğretim okulu yapılamadı. Bakanlıkça parası gönderildi hazır, 3 yıldır belediye yer yaratamadığı için bekliyor. Bu çağda Enezli çocuklarımız sabahçı öğlenci olarak eğitim görmekte. Bu ayıp bu vurdum duymazlık Bostancı’ya yeter. İstediği kadar kamyon kepçe araba aldım diye övünsün. En büyük yatırım eğitime çocuklarımıza geleceğimize yapılan yatırımdır.
6) Dolmakta olan Lagün göllerimizin temizlenmesi için alınan paletli kepçe, kaçak kumun çıkarılmasında rantın yaratılmasında kullanılmakta. Buradan tekrar suç duyurusunda bulunuyorum, ilgili makamları göreve davet ediyorum.
7) Liman konusunda hiçbir gelişme olmadı. Oysa Sayın Bostancı tarafından vaadedilen feribot seferleri yapılacak, gümrük açılacak, Enez son hızla gelişecekti. 4 yıl geçti elde var koca bir sıfır.
8) Enez Sahili’ndeki pazaryeri tam bir baraka kent görüntüsünde. Enez’e hiç yakışmıyor. Bu anlamda Sayın Bostancı söz verdiği halde bir şey yapmamıştır.
9) Sahildeki ev sahipleri büyükbaş hayvanların bahçelerine açtığı zararlardan yıldılar. Diğer taraftan Enez merkezde ve sahilde başıboş köpeklerden insanlar rahatça dolaşamamakta. 27 trilyon bütçeye sahip olduğunu iddia eden övünen belediye hayvan barınağı yapmaktan aciz midir?
10) Bostancı’ya Enez merkezdeki sokakları gezmesini öneriyorum. Birçok yerde yollar bozulmuş ve su patlaklarından pislikten geçilmiyor. Çöp konteynerlerinin yanından geçerken kokudan durulmuyor. Yıkanmalı ve ilaçlanmalı.
11) Bir şehrin ana girişi o şehrin aynasıdır. Enez’in ana girişindeki sıcak asfalt yolu taş kapladı her yeri işçilik hatasıyla dolu estetikten yoksun beton yığını. Enez’e gelen insanlar tarafından alay konusu edilmektedir.
12) Enez Belediyesinde 420 kişinin çalıştığı istihdam edildiği koca bir yalandır.
13) Kilit taş fabrikasından 28 trilyon kar elde ettiği gerçeği yansıtmamaktadır. Kaçak bedava kum kullanmasına rağmen bu gerçek dışıdır.
Kısaca özetlemek gerekirse iktidar partisinin Başkanı Bostancı, Enez halkının umutlarını hayallerini boşa çıkarmış icraatlarıyla Enez’in ufkunu kilitlemiştir.”
Bu haber 1016 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ