Bugun...
Keşanlı motor ustalarından, MYO öğrencilerine eğitim…
Tarih: 11-10-2017 09:24:00 + -Keşanlı motor ustalarından,  MYO öğrencilerine eğitim…

Keşanlı motor ustaları, Keşan Meslek Yüksekokulunda öğrenim gören otomotiv bölümü öğrencilerine iki zamanlı motorla ilgili eğitim verdi.

Uzun yıllardan beri Keşan’da iki zamanlı motorların satışı ve tamiriyle uğraşan Ümit Uslu, öğrencilere tecrübelerinden faydalandırdı.

Dün, okulun çok amaçlı salonunda, yardımcı ustası Selahattin Topalak ile birlikte öğrencilerle bir araya gelen Uslu, saat 13.30 sıralarında başlayan eğitimde ilk önce iki zamanlı motorun parçalarını tanıttı.

Uslu, iki zamanlı motorlarla ilgili tecrübesini paylaştığı öğrencilerden gelen soruları da yanıtladı.

Eğitimi, okul Müdür Yardımcısı Dr. Özcan Çatınkaya ve otomotiv bölümünün öğretim görevlileri Şerafettin Çetin, Ömer Faruk Sel ile Yılmaz Nazlıgül de izledi.

“MESLEĞİMİZİN GELECEĞİ İÇİN EĞİTİMLİ ELEMANLARIN YETİŞMESİ ŞART”

Öğrencilere, eğitimlerinde yardımcı olmak için her zaman destek vermeye hazır olduklarının altını çizen Ümit Uslu, “Öğrencilerimize okul saatleri dışında işyerimizde uygulamalı olarak da eğitim vermeyi düşünüyoruz. Mesleğimizin geleceği için eğitimli elemanların yetişmesi şart. Öğrenciler, öğrenim görürken de motoru yakından tanımaları ve motora çalışan bir usta gibi dokunmaları gerekiyor. Bu nedenle bizler de elimizden gelen desteği vermeliyiz.” dedi.

Derslerde işlenen motor konusunun öğrencilere daha iyi anlatılması için yapılan uygulama eğitimine, Keşanlı esnafın herhangi bir karşılık beklemeden destek vermesi de okul yönetimi tarafından takdirle karşılandı. (SELİM ŞEN)
Bu haber 970 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR