Bugun...
Keşanlı kadın girişimci, uluslararası pasta yarışmasında 3. oldu
Tarih: 14-03-2018 01:08:00 + -Keşanlı kadın girişimci, uluslararası pasta  yarışmasında 3. oldu

Türkiye ve yurt dışından, pastacılık alanında çalışmalar yapan girişimci ev hanımlarının yanı sıra sektörde faaliyet gösteren profesyonellerin katıldığı “International Master Of Cake İstanbul 2018 Festivali (Pasta Yarışması ve Pastacılık-Çikolata Festivali)”nde Keşanlı girişimci bir kadın bronz madalya aldı.
Türkiye’nin en büyük pasta yarışmalarından biri olan ve 10-11 Mart 2018 tarihleri arasında Elit Word Europa Hotel’de gerçekleştirilen yarışmaya, Keşan’dan da ev hanımı Aslınur Bayır katıldı.
Dünyanın birçok ülkesinden gelen profesyonellerin ve girişimci hanımlarının katıldığı yarışmada Bayır da düğün pastasıyla yer aldı.
Düğün pastası, kutlama pastası, çiçek aranjmanı, büst pasta ve tarihi isimlerinin heykeltıraş çalışmalarına kadar yüzlerce eserin sergilendiği pastalar, yerli ve yabancı dünyaca ünlü jüri üyelerinin beğenisine sunuldu.
Keşanlı Aslınur Bayır’ın jüri tarafından büyük beğeni alarak yarışmada 3. oldu.
İki gün süren yarışmanın sonunda Bayır, bronz madalyaya layık görülürken yaptığı pastası da festivalde ilgi odağı haline geldi.
ASLINUR BAYIR…
Pastacılığa 2009 yılında başladığını ve evde el becerisini geliştirerek farkı tasarımlar ortaya çıkarmaya çalıştığını belirten Aslınur Bayır, Keşan’da ve çevresinde şeker hamuruyla ilk tanışanlardan biri olduğunu söyledi.
“PROFESYONELLE YARIŞMAK HEYECAN VERİCİYDİ”
Yarışmada sergilediği pastayı yapmak için 2 ay boyunca gece gündüz çalıştığını ifade eden Bayır, “Benim için yarışmaya katılmak bile büyük bir onurdu. Orada profesyonelle birlikte yarışmak ise oldukça heyecan vericiydi. Elimden geleni yaptığımı düşünüyorum ve üçüncü oldum.” dedi.
Eğitici eğitmenliği alarak bazı kurumlarda kurabiye ve pasta eğitimi verdiğini de dile getiren Aslınur Bayır, pastacılığı severek yaptığını anlattı ve daha büyük yarışmalarda ülkemizi temsil etmek istediğini aktardı.
Aslınur Bayır’a pastacılık hayatında başarılarının devamını dileriz. 
Bu haber 1115 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ