Bugun...
Keşan’dan 4 proje bölge finalinde
Tarih: 09-03-2018 07:49:00 + -Keşan’dan 4 proje bölge finalinde

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda Keşan’dan 4 proje finale kaldı.

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi 3, Keşan Fen Lisesi 4, Keşan Lisesi, Keşan Safiye Erol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Dr.Rıfat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1’er olmak üzere 9 proje başvurdu.

Edirne, Tekirdağ, Kırklareli ve İstanbul illerinden yapılan bine yakın proje arasından yarışma jürisi tarafından yapılan değerlendirme sonucu Dr. Rıfat Osman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyat öğretmeni İlgi Dilmen danışmanlığında hazırlanan 1 proje, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyat öğretmeni Hasan Avcu danışmanlığında hazırlanan 3 proje olmak üzere toplam 4 proje ilk elemeyi geçerek bölge finaline katılmaya hak kazandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz konuyla ilgili olarak “Öğretmenlerimizin danışmanlığında, öğrencilerimizin TÜBİTAK Projeleri 12-14 Mart 2018 tarihleri arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezinde yapılacak olan bölge sergisi final yarışmasına katılarak ilçemizi temsil edeceklerdir. Öğretmen ve öğrencilerimizi büyük başarılarından dolayı tebrik eder, bölge sergisinde başarılar dilerim.” dedi. (AYHAN GÜLVER)
Bu haber 579 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ