Bugun...
Keşan’a ‘Obezite Okulu’ açılacak
Tarih: 19-09-2017 08:56:00 + -Keşan’a ‘Obezite Okulu’ açılacak

Fitness Eğitmeni ve Kişisel Antrenör Kerim Doğru, Fitness Eğitmeni Murat Çomakoğlu ile Kişisel ve Kurumsal Beslenme Danışmanı Diyetisyen Murat Kurt, dün yaptığı açıklamada, Keşan’a obezite okulu açmak istediklerini söyledi.
Kerim Doğru, Murat Çomakoğlu ile birlikte bir obezite okulu açmak istediklerini belirten Murat Kurt, “Obezite küresel boyutta önemli bir sağlık problemidir. Hem gelişmiş ülkelerde hem de gelişmekte olan ülkelerde obezite her geçen gün artış göstermektedir. Ülkemizde de diğer dünya ülkelerinde olduğu gibi obezite görülme sıklığı gün geçtikçe artmaktadır. Hepimiz iyi görünmek ve sağlıklı olmak istiyoruz ve kilomuz bu konuda önemli bir faktördür. Kilo vermek için her yolu denemiş olabilirsiniz ya da kilo vermek istiyorsunuz ama ne yapacağınızı bilmiyorsunuz? Sağlıklı ve dengeli bir beslenmenin yanında egzersiz desteği ile kilo vermek için Obezite Okulu'na gelmelisiniz.” dedi.
TRAKYA’DAKİ İLK OBEZİTE OKULU
Kurt, sözlerini şöyle tamamladı: “Bizler Keşan Akademi Spor Salonu ekibi olarak Keşan ve çevresinde obezitenin gerek çocuklar gerekse de yetişkinlerde ilerlediğini gözlemlemekteyiz. Aynı şekilde, obezitenin çözümünün; diyet tedavisi, egzersiz tedavisi ve eğitimden geçtiğini bilmekteyiz. Bu sebeple kurumumuz bünyesinde başlayacak olan, 6 aylık bir dönemi kapsayan, Obezite Okulunu açarak bu konu için gerekli desteği sağlamak için elimizden geleni yapacağız. Obezite okuluna katılmak isteyen yetişkinlerin Keşan Akademi Spor Salonuna gelerek başvurularını yapıp bilgi almalarını rica ederiz. Bu okulda obezite ile mücadelede diyetisyen ve fitness eğitmenleri tarafından 6 aylık süreçte, beslenme ve fitness eğitimi verilecek, diyet ve düzenli egzersiz takibi yapılacaktır. Diyet listeleri ve beslenme eğitimleri Diyetisyen Murat Kurt tarafından, fitness eğitimleri ise Fitness Eğitmeni Kerim Doğru tarafından verilecektir. Her öğrenciye özel egzersiz programı ve diyet listesi hazırlanacaktır. Okulda genel olarak: ‘Obezite Nedir, Tedavi Yolları ve Çözüm Önerileri’, ‘Obezite ve Egzersiz’, ‘Yeterli ve Dengeli Beslenme’,  ‘Verilen Kiloları Koruma Yolları’, ‘Yeme Davranış Değişikliği Önemi ve Metotları’, ‘Obezite Stresi ile Başa Çıkma Yöntemleri’, ‘Obezite ve İlişkili Hastalıklar’ konularını anlatılacaktır. Obezite okuluna katılmak isteyen yetişkinlerin Keşan Akademi Spor Salonuna gelerek başvurularını yapıp bilgi almalarını rica ederiz.” 
Bu haber 1740 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SPOR HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR