Bugun...
Keşan Ülkü Ocakları 2. Başkanı Erdal Coşkun: “Kerkük Türk’tür ve ilelebet Türk kalacaktır.”
Tarih: 03-04-2017 22:14:00 + -


IKBY bayrağının Kerkük’teki resmi kurumlara asılmasına tepki gösteren Erdal Coşkun, “Al bayrak ile Gök Bayrak’ın kaderi de değeri de birdir. Kerkük ecdat yadigarı, Türkmen soydaşlarımız milletimizin bir parçasıdır.” dedi.

Keşan Ülkü Ocakları 2. Başkanı Erdal Coşkun: “Kerkük Türk’tür ve ilelebet Türk kalacaktır.”

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) bayrağının, Kerkük’teki resmi kurumlara asılmasına Keşan Ülkü Ocakları da tepki gösterdi.

Yaşanan olayı, Türkmenlere karşı yeni bir sindirme ve asimilasyon politikası olarak nitelendiren Keşan Ülkü Ocakları 2. Başkanı Erdal Coşkun, yaptığı açıklamada, meselenin sadece Türk Milliyetçilerinin değil Türk Devleti’nin ve Türklüğün tarafındakilerin meselesi olduğuna dikkat çekti.

Coşkun, “Bin yıldır Türkmenlerin yoğun olarak yaşadığı, tarihi, kültürel, demografik yapı bakımından Türkmen başkenti olan Kerkük’te, Türkmenlere karşı yeni bir sindirme ve asimilasyon politikası ortaya konmuş bulunmaktadır.

Bölgesel yönetim tarafından kamu binalarına bölgesel yönetimin paçavralarının asılması uygulamasına geçilmiştir. Buna karşılık olarak da Türkmen soydaşlarımız milli hassasiyetini ve tepkisini ortaya koyarak Kerkük’ün caddelerini sokaklarını Türkmen bayrakları ile donatmışlardır.” dedi.

“AL BAYRAK İLE GÖK BAYRAK’IN

KADERİ DE DEĞERİ DE BİRDİR”

“Türkmeneli Türk’tür Türk Kalacak” şiarıyla hareket eden soydaşların, hiçbir destek almadan varlıklarının mücadelesini ortaya koyduklarını dile getiren Erdal Coşkun, şöyle devam etti: “Ülkemizin iktidar partisi muhalefet partileri ve bütün toplum kuruluşları peşmergeye yaptırım uygulaması konusunda ısrarcı davranmalıdırlar. Biz Ülkü Ocakları olarak her zaman Kerkük Türk’tür Türk kalacak şiarıyla hareket ederek soydaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Yalnız bu mesele sadece Türk Milliyetçilerinin meselesi değil Türk Devleti’nin ve Türklüğün tarafında olanların meselesidir. Anadolu’nun güvenliği Türkmeneli’nden geçmektedir. Kerkük terk edilir, telafer sahipsiz bırakılır ise Diyarbakır’ın Ankara’nın güvenliği tehlikeye düşecektir. Al bayrak ile Gök Bayrak’ın kaderi de değeri de birdir. Kerkük ecdat yadigarı, Türkmen soydaşlarımız milletimizin bir parçasıdır.

Kerkük Türk’tür ve ilelebet Türk kalacaktır.” (SELİM ŞEN)
Bu haber 477 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR