Bugun...
Keşan Ülkü Ocakları 2. Başkanı Erdal Coşkun: “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyoruz”
Tarih: 19-05-2017 00:25:00 + -Keşan Ülkü Ocakları 2. Başkanı Erdal Coşkun: “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyoruz”

Keşan Ülkü Ocakları 2. Başkanı Erdal Coşkun, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yazılı basın açıklaması yaptı.

Coşkun, açıklamasında şunları dile getirdi: “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 98. yılını hep birlikte yaşamanın sonsuz mutluluğu, coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz.

19 Mayıs tarih boyunca hep en yukarıda tuttuğumuz bağımsızlık sevdamızın bir yansımasıdır. Samsun’a atılan o ‘ilk adım’ 5 bin yıllık bir medeniyet yürüyüşünün tarihimize altın harflerle kazımış olduğu zaferlerin en anlamlısı, ‘Kurtuluş’ zaferine atılan adımlardan biridir. Bağımsız Türkiye’nin geleceğini, özgürlük bilinci ile yetişen gençlerimize emanet eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, gençlerimizi her zaman ön planda tutmuş, gençlerimize yapılan yatırımın ülkenin geleceği için yapılan en anlamlı yatırım olduğunu, yapmış olduğu inkılaplarla bizlere göstermiştir. Milletimiz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak, birlik, beraberlik ve hoşgörü içerisinde geleceğe sağlam adımlarla yürümeye devam edecektir. Bu konuda en büyük enerji kaynağımız ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz, içlerinde taşıdıkları sevgi ve heyecanla ülkemizin kalkınmasına katkı verecek en değerli varlıklarımızdır. Onların gözlerindeki ışıltı, bizler için en büyük heyecan kaynağıdır. Dünyamız hızla değişir ve dönüşürken, gençlerimizi geleceğe çok daha iyi hazırlamak, onlara en iyi, en gelişmiş imkânları sunmak bizim en temel görevimizdir. Gençlerimize çok daha kalkınmış, çok daha gelişmiş, çok daha refah bir ülke bırakmalıyız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kaynağı milletimizin iradesi olan ve 19 Mayıs 1919 günü Samsun’da başlayan var olma mücadelemizin her zaman hatırlanması, anlaşılması ve yaşatılması için Atatürk’ün bu bayramı hediye ettiği gençlerimize büyük görevler düşmektedir. Sevgili gençler ecdadımızın canlarını vatan için siper ederek, sıkıntı ve yokluk içinde büyük özverilerle kurduğu Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanet edildi. Bu değerli emaneti korumak ve gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak adına görev ve sorumluluk almaktan asla kaçınmamalısınız. İnanıyorum ki gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine sizler taşıyacaksınız. Bu duygularla Keşan Ülkü Ocakları olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal savaşımızın şehit ve gazilerini bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anarken, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyoruz.” (HABER MERKEZİ)
Bu haber 303 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ