Bugun...
Keşan TSO yönetimi, banka müdürleriyle bir araya geldi
Tarih: 26-10-2017 09:12:00 + -Keşan TSO yönetimi, banka müdürleriyle bir araya geldi

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu toplantısı, dün Keşan, İpsala ve Enez’deki banka müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantı, Saros Otel’de saat 09.00 sıralarında Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

“6 AY KENDİ KABUĞUMUZA ÇEKİLEN BİR POTANSİYELİMİZ VAR”

Toplantıda konuşan Helvacıoğlu, “Keşan, Enez, İpsala 360 derece hizmet eden bir bölge, bunu hepiniz biliyorsunuz. Trakya çapında illerimiz ile yarışacak bir potansiyelimiz olduğunu açıkça söylemek istiyorum. Keşan, Enez, İpsala’nın 120 bin nüfus olduğunu, Saros Körfezi ile birlikte bu nüfusu yaz aylarında 3’e katladığına şahit oluyoruz. 2018’i karşılama adına sizlerle birlikte bir kritik yapalım istedik. Çünkü Keşan’ın farklı bir kazanç aralığı var. 6 ay içimize kapanırız. Bu Ekim’de başlar, yağmurun başlangıcıyla sanki kabuğumuza çekildiğimiz döneme giriyoruz. Nisan ayına kadar 6 ay kendi kabuğumuza çekilen bir potansiyelimiz var. İkinci 6 aylık süreçte de turizm başlıyor, hasat başlıyor ve ticaretin gelişmiş yapısı ortaya çıkıyor.” dedi.

“İŞLETMELERİMİZ BİR B PLANI OLUŞTURMALI”

Mustafa Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Dünyada ve Türkiye’de yaşanılan sıkıntılara hepimiz şahit oluyoruz. Ekonomideki daralma önce iş dünyasını etkiliyor. İş dünyasının bankalarda neredeyse yarıya yakın bir oranı var. Bölgedeki bankalarımıza baktığımızda %50 işlem hacmi olarak ekonomi üreten insanların kaynağından sizlerde gelirinizi elde ediyorsunuz. Bizler kendi yağımız ile kavrulduğumuz bu 6 aya girmenin başında, 2018’i bölge müdürlerimizden, merkezimizden, sizin departman çalışmalarınızdan aldığınız sonuçları bölgemize nasıl aktaracağınız konusunda sizinle bugün paylaşımlarda bulunacağız. Bölgemizin Trakya’nın en girişimci bölgesi olduğuna şahit oluyor musunuz? Kış ortasına giderken ekonomik daralma ve sıkıntıların olduğunu görüyoruz. Bundan sonraki iş hayatımızda işler hiç açılmayacak anlamına gelen bir söylemde bulunmak istemiyorum. Türkiye’deki savaş politikaları, yeni FETÖ uygulamasından çıktık. Türkiye çok yoruldu. Suriye, Kuzey Irak ve dış ülkelerin üzerimize gelmesi, iç politikalarda seçim atmosferine girmemiz nedeniyle 2018 ve sonrası için ekonomik anlamda işletmelerimiz bir B planı oluşturmalı. Sizlerden bugün basın yolu ile kamuoyuna; cesaretli bir bölgedeyiz, ayağımızı frene basmayalım, yatırımlarımızı durdurmayalım, Türkiye’de iş var, sağlıklı işletmeler ayakta kalacak, sağlıklı işletmeler olmak adına bankacılarımıza çok iş düştüğünü ifade etmek istiyorum. Bir şirketin finansçısı olmalı, mali müşaviri olmalı, hukukçusu olmalı, bilişimcisi olmalı, projecisi olmalı. Sağlıklı bir firma ayakta kalacaksa sizinle başlayan bir zincire ihtiyacımız var.”

Toplantı, banka müdürleri ve temsilcilerinin konuşmasıyla sürdü.  

Banka müdürleri bölge açısından Gıda OSB, turizm bölgelerinde yapılması gerekenler, çiftçilerin yapacağı yatırımlar konularına dikkat çekti.

Toplantı sohbet şeklinde devam etti. (AYHAN GÜLVER)

 
Bu haber 970 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ