Bugun...
Keşan TSO yöneticilerinden Tuanna Metal karton bardak üretim tesisine ziyaret…
Tarih: 13-10-2017 09:25:00 + -Keşan TSO yöneticilerinden Tuanna Metal karton bardak üretim tesisine ziyaret…

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan TSO üye ve temsilcileri, dün, Tuanna Metal Bağ ve Bahçe Sistemleri firmasının yeni iş kolu olan Türkiye’nin en büyük kapasiteli karton bardak tesisini ziyaret etti.

Ziyaret, saat 14.00 sıralarında İzzetiye’deki üretim tesislerinde gerçekleşti.

Kapasite olarak Türkiye’nin en büyük karton bardak üreten tesisi olduklarını söyleyen şirket sahibi Mehmet Yücel, “Tuanna Metal 2001’den beri Türkiye’de 76 il, Dünya’da da 17 ülkeye ihracat yapan ve Keşan’ımızı temsil eden bir firma haline geldi. Tuanna Metal 2009 yılında farklı iş boyutlarına girişti. Tuanna Plastik, Tuanna Tarım, Tuanna Hayvancılık gibi, Bulgaristan’da bir yapılanma içerisindeyiz. Anadolu Holding’in tedarikçisiyiz ve Coca Cola ile birlikte bu işin içerisine girdik. 6 ay önce bir toplantı yaptık, yıllık bizden 100 milyon adet ihtiyaç olduğunu ve bizden tedarik etmek istediklerini bize ilettiler. Böyle bir yatırım kurduk. Şirketimizin ismi Aryaka. Günlük şu anda yaptığımız yatırım bu ölçüde Türkiye’de birinci sıradayız. Ekipman ve parkur kısmında da 5. sıradayız. Toplamda 380 tane bardak imalatçısı var. Şu an ürettiğimiz ürünlerin çoğunu Bulgaristan pazarına veriyoruz. Haftaya Yunanistan’a da bir tır yollayacağız. Geri kalan ürünlerimizin yüzde 55’lik bir kısmını da İstanbul pazarındaki toptancılara veriyoruz. Kapasitemiz, günlük 1 buçuk milyon adet bardak üretiyoruz. Hedefimiz bütün Avrupa.” dedi.  

Ziyaret sonrası yapılan basın toplantısında konuşan Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, şunları dile getirdi: “Kapasite olarak Türkiye’nin en büyük karton bardak üreten firmasındayız şu anda. Bizim üyemiz olması, genç girişimci olması, ailemizden biri olması bizi gururlandırıyor. Herkesin huzurunda kendisini tebrik ediyorum. Hem istihdam da hem katma değerde, ekonominin Türkiye ve Dünya’da böyle yavaşladığı dönemleri sık sık yaşadığımız bu atmosferde atılım yapmak ve istihdam sağlamak cesaret işidir. Bu cesareti yüklenmişsiniz Keşan’ın özelliği bu, bölgenin özelliği bu, hepinizi kutlarım. Kapasitede Türkiye’de birinci olan bir tesisin gurur verici ziyaretini yapıyoruz. Biz de Keşan Ticaret ve Sanayi Odası olarak her sorununun her ilerleyişin yanında düğme iliklemeye hazır olduğumuzu belirtmek için burada bugün ziyarette bulunuyoruz.” (MEHMET İLMAN)
Bu haber 415 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR