Bugun...
Keşan TSO heyeti, ‘Bayim Olur Musun?’ fuarını ziyaret etti
Tarih: 17-10-2017 09:42:00 + -Keşan TSO heyeti, ‘Bayim Olur Musun?’ fuarını ziyaret etti

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) heyeti, 15 Ekim Pazar günü saat 06.00’da Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü önünden üye firma temsilcileri ve çalışanlarından oluşan 120 kişilik grubun yer aldığı iki otobüs ile İstanbul CNR Fuar Merkezine gitti.

Bu yıl 15.si gerçekleştirilen ‘Bayim Olur Musun?’ fuarı ile birlikte ‘14. Zeytinburnu Yöresel Günler’ etkinliğine de ziyaret gerçekleştirilen Keşan TSO heyeti, yeni iş fırsatlarını değerlendirip gelişen iş vizyonlarını üyeleriyle birlikte takip etti.

Keşan TSO tarafından gerçekleştirilen fuar ve iş gezisi programı ile ilgili açıklamalarda bulunan Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Franchising ve Markalı Bayilik Fuarının bu yıl CNR Fuar Merkezinde 15. kez düzenlendiğini belirterek, şunları kaydetti: “Katılımcı markalar, m2 ve ziyaretçi sayısı bazında Avrupa ve Ortadoğu’nun birincisi olma özelliğini taşıyan, franchising alanındaki ilk ve tek fuar olan Bayim Olur Musun Fuarını Keşan, İpsala ve Enez’den katılan girişimci üyelerimiz ve üye firmalarımızın çalışanları ile birlikte ziyaret ettik. İstihdam ve yeni iş alanları oluşturulması anlamında ekonomiye önemli katkılar sağlayarak, katılımcı sayısı ve yarattığı iş hacmi açısından da her geçen yıl önemini arttıran fuarda stantları ziyaret ederek yeni iş fırsatlarını değerlendirip, Dünyada yeni gelişen iş vizyonlarını da üyelerimiz ile birlikte takip etme fırsatı yakaladık. Ulusal ve global ölçekte 300'e yakın marka ve yaklaşık 40 bin ziyaretçiye ev sahipliği yapan, 46 ülkeden de katılımın olduğu fuarın amacı işletmelerin büyümesi ve zincirleşmesi, yeni iş ortakları bulmak ve marka değerini arttırmak ise fuarın ana teması.”

“ROTAMIZ, BAŞARILI BİR ŞEKİLDE GELİŞMEK VE MARKALARIMIZA DEĞER KATMAK”

Açıklamasının devamında, markaların ulusal ve uluslararası platformlarda yer almasının oldukça önemli olduğuna vurgu yapan Helvacıoğlu, “Bölgemizin en önemli kaynağı girişimciliktir. Rotamız, başarılı bir şekilde gelişmek için girişimciliğimizi kullanmak ve markalarımıza değer katmaktır. Keşan’ın Satır Eti, İpsala’nın Pirinci meşhur, fakat aslında bölge olarak en meşhur olduğumuz konu girişimciliğimizdir. Biz aktif bir bölgeyiz, yerinde duramayan, kabuğuna sığmayan bir yapımız var. Bizim sermayemiz akıl teri ve cesaret. Keşan’ın girişimcisinin üzerine güneş batmaz. Odalar ve Borsalar olarak sürekli altını çizdiğimiz gibi; ülkemiz ve bölgemiz girişimcilikle ayağa kalkacak. Yeni Dünya, yeni Türkiye ve yeni ekonomi dediğimizde, bunun altında hep girişimcilik yatıyor. Girişimciliği ve markalaşmayı önemsiyoruz.” dedi.

“MARKA OLAMAK YA DA BİR MARKANIN BAYİSİ OLMAK TİCARETTE GEREKLİ OLDU”

Mustafa Helvacıoğlu açıklamasının sonunda ise, şu anda ülke çapında 175 civarında markanın dünya ekonomik pazarlarında mücadele ettiğini, bu hedefi asgari 300'e çıkarmak için çalışıldığını kaydederek, “Bayilik uygulamaları şirketleri hızla büyütüyor, işletmelerde kalite ve verimliliği arttırıyor, istihdama pozitif katkı sağlıyor. Bayilik alan firma hızlıca kurumsallaşıyor. İşinizi büyütmek istiyorsanız, ya siz marka olacaksınız ya da bir markanın bayisi olacaksınız. Marka olmak ya da bir markanın bayisi olmak ticarette gerekli oldu.” şeklinde konuştu.

Keşan TSO Heyeti fuar ve iş gezisi ziyaretinde, Keşanlı Ali markasıyla fuarda stant açan İsmail Fidan’ı da ziyarette bulunup, tebrik etti.

Heyet son olarak, İstanbul 14. Zeytinburnu Yöresel Günler Etkinliğini ziyaret ederek fuar ve iş gezisi programını tamamladı. (HABER MERKEZİ)
Bu haber 737 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ