Bugun...
Keşan Safiye Erol Mesleki Lisesinin mezuniyet töreni yapıldı
Tarih: 10-06-2017 09:03:00 + -Keşan Safiye Erol Mesleki Lisesinin mezuniyet töreni yapıldı

Keşan Safiye Erol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin 2016-2017 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni, 8 Haziran 2017 Perşembe günü saat 18.30 sıralarında gerçekleştirildi.

Keşan Lisesi bahçesindeki halı sahada yapılan mezuniyet törenine; Keşan İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili İlhan Saz, okul idarecileri, öğretmenler ve mezun olacak öğrencilerin yakınları katıldı.

Tören, mezun olacak öğrencilerin yerlerini almasının ardından, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Safiye Erol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ayşe Öz yaptı.

Öz, konuşmasında şunları söyledi: “Zaman su misali akıp geçti. 4 yıl önce 9. sınıfla başlayan lise yıllarınız bugün mezuniyet törenimizle birlikte sona eriyor. Bazılarınız bir üst öğrenime devam edecek. Bazılarınız hayata atılacak. Safiye Erol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak bizler size ikinci bir aile olduk. Bu 4 yıl boyunca sizin gelişmenizi sağlayan, kişiliğinizi oluşturan bir meslek sahibi olmanı için deneyimlerini sizle paylaşan öğretmen arkadaşlara huzurlarınızda teşekkür ederim.

Sevgili mezunlar; öğrenmenin yaşı yoktur. Eğitim hayatınızın burada bittiğini düşünmeyin, her zaman kendinizi geliştirin. Her zaman hedefiniz olsun. Sizleri 4 yıllık bir eğitimin sonunda bir üst eğitime veya iş hayatına uğurluyoruz. Eminim buraya dönük çok farklı anılarla ayrılıyor, karmaşık duygular içerisinde bulunuyorsunuz. Her türlü olumlu ya da olumsuz davranışınızı, okul içi göstermiş olduğunuz çalışmalarınızı, yapmış olduğunuz haylazlıklarınızı biz sizin ergen olduğunuza ya da kimliğinizi bulmaya çalıştığınıza bağladık ve böyle sevdik. Zaman içerisinde okulunuzdan çok iyi bilgi ve donanımla ayrıldığınızın, birçok şey bildiğinizin farkına varacaksınız. Hayatın bu yeni aşamasında okul yılları tatlı bir anı olarak kalırken, hayat sınavında sizlere başarılar diliyoruz. Yolunuz, bahtınız açık olsun.”

Öz’ün konuşmasından sonra okul birincisi Esin Ergen, okul ikincisi Buket Temizkan ve okul üçüncüsü Emrah Taşçı’ya protokol üyeleri tarafından plaket verildi.

Plaket takdimi sonrası 12. sınıf öğrencileri Esin Ergen ve Emrah Taşçı, okulun bayrak ve flamasını 11. sınıf öğrencileri Bilge Yiğit ve Yalçın Kabakçılı’ya teslim etti.

Devir teslim töreninin ardından okul birincisi Esin Ergen, okulun yaş kütüğüne plaket çaktı ve duygularını dile getirdi.

Törenin devamında 12. sınıf öğrencileri Hüseyin Astam, Ahmet Güzel, Ahmet Nalbantoğlu, Olcay Barış Giden, ritim şov eşliğinde katılımcılara bir gösteri sundu.

Öğrencilerin mezuniyet belgelerini almalarının ardından 12. sınıf öğrencileri Hüseyin Astam ve Esra Göçemen mezuniyet andını okudu.

Tören, öğrencilerin keplerini havaya atmasıyla son buldu.

(AYHAN GÜLVER)
Bu haber 769 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR