Bugun...
Keşan Fen Lisesi 5. mezunlarını verdi
Tarih: 10-05-2018 10:09:00 + -Keşan Fen Lisesi 5. mezunlarını verdi

Keşan Fen Lisesinin mezuniyet töreni, 8 Mayıs 2018 Salı günü, okul bahçesinde gerçekleştirildi.
Saat 20.00 sıralarında başlayan törene; Yenimuhacir Belediye Başkanı Recep Ordu, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, Edirne İl Genel Meclisinin AK Partili üyesi Adnan Vural, öğrenciler ve veliler katıldı.
Öğrencilerin tek tek yerlerini almasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Törenin açılış konuşmasını yapan Keşan Fen Lisesi Okul Müdürü Özgür Barış Demiray, şunları söyledi: “2010 yılında açılan okulumuz, bugün 5. mezunlarını veriyor. Ben ve öğretmen arkadaşlarım bugün farklı bir heyecan ve haklı bir gurur yaşıyoruz. İçtenlikle sevdiğimiz ve değerli bulduğumuz, yetişmelerine emek verdiğimiz sevgili öğrencilerimizi Keşan Fen Lisesi yuvamızdan uçuruyoruz. Bundan sekiz yıl önce yedi öğretmen, bir memur, bir yardımcı personel ve elli öğrenci ile eğitim ve öğretim hayatına başlayan Fen Lisesi, gün itibarılya 23 öğretmen ve 225 ye ulaşan öğrenci sayısıyla, çevrenin değerli ve önemsenen bir kurumu haline dönüşmüştür. Bugün itibarıyla, Keşan Fen Lisesi, fen bilimleri ve matematik alanlarına ilişkin yüksek ilgisi ve yeteneği olan, başarılı çevre öğrencilerinin yoğunlukta tercih ettiği ve Trakya çevresinde yer alan eşdeğer okullar içerisinde de kontenjanına oranla en yüksek doluluk oranına sahip okullardan biri olarak göze çarpmaktadır. Geçtiğimiz yıllardaki mezunlarımızın da, hedefledikleri referanslı üniversitelere yerleşmeleri okulumuzun tercih edilirliğini artırmıştır. Okul olarak üniversite hazırlık sürecini sağlıklı bir şekilde yürüttüğümüzü düşünüyor ve bu özel çabaların ÖSYS sonuçlarına pozitif olarak yansıdığını gururla gözlemliyorum. Mezun öğrencilerimizin tamamı Türkiye genelinde seçkin yerlerini almış bulunmaktadır. 2018 YKS sonuçlarının da benzer bir şekilde olacağına inanıyor ve bu sürecin tamamlanmasında emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Tüm bu değerlerin yanı sıra 2016-2017 eğitim öğretim yılında hizmete giren okul pansiyonumuzun önümüzdeki yıllarda okulumuz giriş puanlarını daha da yukarılara çıkaracağını ve beraberinde okulumuz marka değerinin ayni oranda artacağını öngörmekteyim. Bu süreçte bizden destek ve katkılarını esirgemeyen tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sevgili mezun öğrencilerim; sizler okul yaşamınız süresince akademik, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda pek çok başarıya imza atarak bizlerin gurur kaynağı oldunuz. Okulumuza kattığınız değerlerden dolayı sizlere teşekkür ettiğimizi belirtmek istiyorum. Yükseköğretim Kurumları sınavları sonrasında da dilediğiniz üniversitelere ve bölümlere yerleşeceğinize yürekten inanıyor. Her birinize, sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu güzel bir yaşam diliyorum.”
Tören, okulda dereceye giren öğrencilerin plaketlerini almasıyla devam etti.
Okul 1.si Hanife İrem Engin, okul 2.si Kemal Balcı ve okul 3.sü Bengisu Berket’e plaketleri Recep Ordu, Adnan Vural ve İlhan Saz tarafından verildi.
Okulu birincilikte bitiren Engin, yaş kütüğüne plaket çaktıktan sonra konuşma yaptı ve kendilerini bu günlere getiren, anne ve babaları ile öğretmenlerine teşekkür etti.
Yapılan bun konuşmaların ardından, okulun bayrak ve flaması, mezun olan öğrenciler Buse Karagöz ve Kutay Cem Özel tarafından, 11. sınıf öğrencileri Ece Yıldırım ve Metehan Yalçın’a devredildi.
Mezun olan öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesiyle devam eden tören; sınıf başkanlarının, sınıf öğretmenlerine çiçek vermesi, okulun diğer öğretmenlerine, okul aile birliğine okul müdürü tarafından çiçek sunulması ve Öğrenci Meclisi Başkanı Kemal Can Küçük tarafından Demiray’a çiçek takdim edilmesinin ardından, öğrencilerin keplerini havaya atmasıyla sona erdi. 
Bu haber 875 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR