Bugun...
Keşan Belediyesinin voleybol ve basketbol kursları başladı
Tarih: 03-07-2018 09:32:00 + -Keşan Belediyesinin voleybol ve  basketbol kursları başladı

Keşan Belediyesinin, çocukların sağlıklı, başarılı bir gelişim göstermeleri ve buna bağlı olarak da yaz tatillerinde sportif aktivitelerde daha çok yer almalarına katkı sağlamak amacıyla yaz spor kursları açmaya devam ediyor.

Belediye, yaz spor kurslarına futbolun ardından, voleybol ve basketbolu da ekledi.

Keşan Belediyesi Atatürk Stadında gerçekleştirilen ve sağlıklı bir nesil yetiştirme hedefiyle açılan kurslarda, çocuklar; voleybol, basketbol ve futbolu Keşan Belediyesi Spor Koordinatörü Mürüvvet Buruk’tan öğreniyor.

Voleybol kurslarının pazartesi ve çarşamba günleri 12.30, 14.00 15.30 saatlerinde olmak üzere 3 grupta, basketbol kursunun salı ve perşembe günleri 13.00, 14.30 ve 15.30 saatleri olmak üzere 3 grupta, futbol kursunun da pazartesi ve çarşamba günleri 17.30, 18.30 ve 19.30 saatlerinde olmak üzere 3 grupta verildiğini belirten Mürüvvet Buruk, “Çocuklarımızın spor yapmaları hem fiziksel hem de zihinsel anlamda gelişimleri için çok faydalıdır. Spor yapan çocukların kasları güçlenir, grup halinde davranabilmeyi öğrenir ve sosyal açıdan kendilerini geliştirir.” dedi.

Mürüvvet Buruk, her kursa yaklaşık 40 öğrencinin yer aldığını ve kurslara hayıtların halen devam ettiğini söyledi.

Buruk, tüm velileri çocuklarını spora yönlendirmeleri konusunda uyararak, “Tüm çocukları spora davet ediyoruz.” diye konuştu.
Bu haber 699 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SPOR HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR