kartal escort
Bugun...
Kantar’dan, “ücretsiz elektrik” teklifine destek…
Tarih: 02-02-2018 09:13:00 + -Kantar’dan, “ücretsiz elektrik” teklifine destek…

Yenimescit Mahallesi Muhtarı Fikret Kantar, dün yaptığı açıklamada, TBMM’ye sunulan “İhtiyaç sahipleri tarafından kullanılan elektriğin hazine tarafından karşılanması” teklifine destek verdi. Kantar, mahallesindeki metruk evlerin durumu ve işsizlik rakamlarına dikkat çekti.

“DESTEKLİYORUM”

MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal’ın TBMM Başkanlığı’na sunduğu bir kanun teklifi ile asgari ücretin brüt tutarından daha az gelire sahip olanlardan elektrik ücreti alınmamasını istemesine değinen Fikret Kantar, “Mahallemizde asgari ücretle çalışan da çok var hiç çalışmayan da. Meclis’e sunulan bu yasa teklifini destekliyorum. Olursa iyi olur; çok fazla ihtiyaç sahibi vatandaş var. 8 bin nüfuslu Yenimescit Mahallesi Muhtarı olarak bu teklifin arkasındayım.” dedi.

“KEŞAN BELEDİYESİ GEREKENİ YAPACAKTIR”

Açıklamasının devamında mahallesindeki metruk evlerin durumuna da değinen Kantar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Mahallemizde şu anda önlem alınması gereken 3 metruk ev kaldı. Bu evlerle ilgili gerekli bilgilendirmeyi Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğüne yaptım. Bir polis arkadaşımız da bu evlerin fotoğraflarını çekti. Sonrasında gerekli bilgiler belediyeye aktarılacak. Keşan Belediyesi de gerekeni yapacaktır. Daha önce birçok metruk evde önlem alındı, bunlara da alınacağını düşünüyorum.”

“YARDIMLARLA GEÇİMLERİNİ SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Mahalledeki işsizlik durumunda bir değişiklik olmadığını dile getiren Kantar, sözlerini şöyle tamamladı: “Sezonluk çalışan işçilerin Mart ayında işlerinin biteceğini, ancak İŞKUR’a başvurup tekrar işlerine devam edebilecekleri yönünde gelişmeler duydum. İnşallah bu gerçekleşir. Daha önce aldığım bilgilere göre mahallemizde 2 bin 300 hane yaşamaktadır. Yaklaşık 400 hane işsiz. Bu rakam daha fazla da olabilir. Bu haneler çeşitli yardımlarla geçimlerini sağlamaya çalışıyorlar.” (AYHAN GÜLVER)
Bu haber 306 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAŞAM HABERLERİ