Bugun...
Kantar da mahallesindeki okul sorununa dikkat çekti
Tarih: 12-07-2017 09:23:00 + -Kantar da mahallesindeki okul sorununa dikkat çekti

Yenimescit Mahallesi Muhtarı Fikret Kantar, dün yaptığı açıklamada, mahalle sınırları içerisinde de bir okul bulunmadığını söyledi.

Kantar, mahallede bulunan hazine arazilerinin birine okul yapılabileceğini kaydetti.

“BOŞ ARAZİLER DEĞERLENDİRİLİRSE SORUN ÇÖZÜLÜR”

Yukarı Zaferiye Mahallesi Muhtarı Nedim İşlek’i destekleyen açıklamalarda bulunan ve aynı sıkıntıyı kendi mahallesinde de yaşadığını belirten Yenimescit Mahallesi Muhtarı Fikret Kantar, “Ben de mahalleme okul istiyorum. Benim mahalle sınırlarım içerisinde okul yok. İnönü İlkokulu ve Bademlik Ortaokulu Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, Atatürk Ortaokulu ise Büyük Cami Mahallesi sınırları içerisindedir. Bizim mahalle sınırlarımız içerisinde okul olması daha faydalı olacaktır. Yetkililerin bu sorunu bir an önce çözmesini istiyoruz. Mahallemizde okul yapılması için birçok alan mevcut, çoğu hazine yeri ve Milli Emlak Müdürlüğüne bağlı. Bu boş araziler değerlendirilirse sorun çözülür.” dedi.

“SIKINTI YAŞAMIYORUZ”

Öğrenci sayısıyla ilgili sıkıntılarının olmadığını ifade eden Kantar, şunları söyledi: “Her ne kadar okullar bizim mahalle sınırlarımız içerisinde bulunmamış olsa da İnönü İlkokuluna ve Atatürk Ortaokuluna bizim çocuklarımızdan başka giden yok. Aynı şekilde Bademlik Ortaokuluna da mahalle çocuklarından başka giden yok. Bu konuyla ilgili bir sıkıntı yaşamıyoruz.”

Fikret Kantar, bir süre önce göreve başlayan Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ile görüştüklerini ve bu konudaki sorunları ilettiğini söyledi. (AYHAN GÜLVER)

 
Bu haber 245 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR