Bugun...
Kanatlı hayvan pazarı yok oluyor…
Tarih: 17-09-2018 09:46:00 + -Kanatlı hayvan pazarı yok oluyor…

Keşan’da uzun yıllardır vatandaşlara hizmet veren kanatlı hayvan pazarı yok olmak üzere.

Zati Yörüker Caddesi üzerinde kurulan pazara son günlerde getirilen kanatlı hayvan sayısında ve alışveriş yapmaya gelen vatandaş yoğunluğunda gözle görülür bir azalma oldu.

Köyden gelen çok sayıda vatandaşın yetiştirdikleri organik tavuk, kaz, ördek ve hindilerini getirip kısa sürede satabildikleri pazarda bugünlerde adeta “in cin top oynuyor” dense yeridir. Pazarda kalan çok az sayıdaki kanatlı hayvan esnafı bu durumdan son derece rahatsızlık duyuyor.

Vatandaşın artık kanatlı hayvan pazarına ilgi göstermediğini ve meraktan bile bakmaya gelmediklerini söyleyen Ferit Demirdöven, Mehmet Fincan, Yaşar Uysal ve Rüstem Demirdöven, “Kanatlı hayvan pazarımız her geçen hafta biraz daha tenhalaşıyor, yavaş yavaş yok oluyor.” dedi.

SAĞLIKLI ORGANİK TAVUK BURADA

Keşan’da organik kanatlı hayvan satışının yıllarca sadece cumartesi günleri pazarda yapıldığını söyleyen esnaf, “Pazarımızın kaybolmaması yok olup gitmemesi için yetkililerden ve vatandaşlardan ilgi ve destek bekliyoruz. En doğal ortamda yetiştirilen sağlıklı ve organik kanatlı hayvanlar burada. Meraklıları için kafes hayvanları bile getiriyoruz. Fiyatlarımız her zaman olduğu gibi hala çok uygun.” diye konuştu.

SATACAK OLAN DA ALACAK OLAN DA BURAYA GELSİN

Kanatlı hayvan esnafı son zamanlarda pazaryerinin bazı değişik yerlerinde kanatlı hayvan satışının yapılmakta olduğuna da dikkat çekerek, Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin buna izin vermemesi gerektiğini söyledi.

Esnaf, “Kanatlı hayvan satacak olan gelsin burada malını satsın. Alacak olan da buradan alsın. Keşan tavuk pazarı kaybolmasın.” şeklinde konuştu. (MEHMET İLMAN)
Bu haber 503 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAŞAM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR