Bugun...
Kampüs hayal mi oldu?
Tarih: 29-09-2017 08:54:00 + -Kampüs hayal mi oldu?

Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Keşan Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulunun bulunduğu alana yapılması düşünülen kampüs konusunda henüz bir gelişme yaşanmadı.

Söz konusu alana; öğrenci yurdu, eğitim görevlileri için lojman ve sosyal alanlar yapılması planlanıyordu. Ancak yapılan planlama şu an için hayata geçirilemedi. Söz konusu düşünce ile henüz samut bir çalışmanın yapılmadığı görülürken, özellikle lojman olmaması 2 okulu da olumsuz etkiliyor. Tercih edilen okullar arasında yer alan bu yıl da tüm kontenjanları dolan Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu ve Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu lojman sıkıntısı nedeniyle eğitim görevlisi getirmekte zorlanıyor. Özellikle Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulunda eğitim görevlisi olmaması sebebiyle bazı bölümler eğitime açılamıyor.

Öte yandan şehrin sosyal alanlarının son derece kısıtlı olması da eğitim görevlilerinin söz konusu okulları tercih etmemesinin önemli sebepleri arasında gösteriliyor.

ÖĞRENCİLERİN ETKİNLİKLERİ

Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu öğrenci topluluklarının yaptığı faaliyetler, öğrenciler açısından önemli yer tutuyor.

Okulda bulunan yaklaşık 10 öğrenci topluluğu, düzenledikleri faaliyetlere dikkat çekiyor.

 (HABER MERKEZİ)
Bu haber 1169 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR