Bugun...
Kaçak elektrik ihbarı yapıldı, 10 kez kontrol edildi, hepsi asılsız çıktı
Tarih: 14-02-2018 09:12:00 + -Kaçak elektrik ihbarı yapıldı, 10 kez kontrol edildi, hepsi asılsız çıktı

Yayla Sahili sakinlerinden emekli polis memuru Yaşar Yılmaz, yazlığına sık sık gelerek kaçak elektrik araması yapan TREDAŞ personeli hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Sözde, 186’nın aranarak kendisinin kaçak elektrik kullandığı ihbarında bulunulması üzerine, TREDAŞ personeli olduğunu söyleyen sivil kıyafetli kişilerin yazlığında kaçan elektrik araması yaptığını dile getiren Yılmaz, elinde sadece pense ve tornavida ile gelen ancak görevlendirme belgesi olmayan kişilerin evine sık sık gelerek kendisini rahatsız ettiğini öne sürdü.

Yaşar Yılmaz, elektrik şirketi görevlilerinin ilk olarak 9 yıl önce yazlığına geldiğini ve kaçak elektrik araması yaptığını ancak 3 yıl içerisinde yazlığının 8 kez aranması üzerine Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığına şikayette bulunduğunu kaydetti.

Bakanlığa şikayette bulunmasını ardından TREDAŞ ekibi tarafından bir süre rahatsız edilmediğini ifade eden Yılmaz, son zamanlarda kaçak elektrik aramasının yenilenmesi üzerine eve jandarma ekiplerini çağırdığını bildirdi.

Konuyla ilgili olarak TREDAŞ personeli hakkında Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduğunun altını çizen Yaşar Yılmaz, başından geçenleri şöyle anlattı: “Sivil şahıslar, sivil bir araçla yazlığıma geliyor. Hakkımda kaçak elektrik kullandığıma dair 186’ya ihbarda bulunulmuş ve yazlıkta kaçak elektrik araması yapılacağını söylüyor. Arama yazısının olup olmadığını sorduğumda hiçbir belge gösterilmiyor. Görevli kimliğini sorduğumda ise ehliyet gösteriliyor. Ben yine de ilk zamanlarda buyurun arayın diyordum, ancak bu armalar sıklaşmaya başladı. TREDAŞ Keşan İşletme Müdürlüğünü arayıp bilgi almak istediğini söyledim, Tekirdağ Bölge Müdürlüğüne yönlendirildim. Orasını aradım hiçbir bilgilerinin olmadığını ve araştıracaklarını söylediler. Aradan zaman geçiyor ilgilenen kimse çıkmıyor. İlgilenen çıkmadığı gibi TREDAŞ görevlileri yeniden yazlığıma gelip ihbar var deyip arama yapıyor. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığına şikayette bulundum. Şikayette bulunduktan sonra kaçak elektrik aramalarına ara verildi. Son zamanlarda yine 186’nın aranarak kaçak elektrik kullandığıma dair ihbarlar yapılmış ve ekipler yeniden aramaya geldi.”

Yazlığında yaklaşık 10 kez kaçak elektrik araması yapıldığını, her defasında ise kaçak elektrik kullanımına rastlanılmadığını ve görevlilerin sadece elektrik sayacının değiştirdiğini vurgulayan Yılmaz, son aramada kendisinin de jandarma ekiplerini çağırdığını ve tutanak tutturduğunu söyledi.

Yazlığında sık sık kaçak elektrik araması yapılmasının, çevrede kendisinin kötü insan imajı yarattığına

dikkat çeken Yaşar Yılmaz, “Her 186’ya ihbarda bulunulduğunda, evde arama yapılmaz ki. O zaman herkes sevmediği kişiyi her hafta ihbar etsin evine kaçak ekibini göndersin. 1 kez gelirsin 3 kez gelirsin kaçak bulamazsan bir daha gelmezsin. Bu yapılan tamamen insanın kişisel halkına saldırıdır. Konuyla ilgili olarak, elinde arama ya da görevlendirme belgesi olmadığı halde evime giren TREDAŞ personel hakkında Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundum.” şeklinde konuştu.

Yılmaz, böyle bir sorunla karşılaşan vatandaşları, evine kaçak elektrik araması yapmak için gelen kişilere arama belgesini sormalarını ve görevlilerin herhangi bir belge göstermemeleri durumunda ise güvenlik güçlerine haber vermeleri yönüne uyardı. (SELİM ŞEN)
Bu haber 1041 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ