Bugun...
Kabakçılı, cami sayısına dikkat çekti
Tarih: 01-01-1970 02:00:00 + -Kabakçılı, cami sayısına dikkat çekti

Anadolu Gençlik Dergisi Keşan Temsilcisi Mustafa Kabakçılı, yaptığı açıklamada; Keşan’da cami sayısının az olduğunu kaydetti.

Kabakçılı, “Ramazan ayının son haftasına girdik. Ramazan’da orucunu tutanlara, Allah kabul etsin. Biz, İslam toplumuyuz ve tutan ya da tutmayan herkes, Ramazan ayının bilincinde ve önemini biliyor. Orucunu tutmayanlar, Ramazan ayına saygısını göstermeye gayret ediyorlar.” dedi.

“KEŞAN’IN MERKEZİNDE CAMİ AÇIĞININ ÇOK FAZLA OLDUĞUNU DİLE GETİRDİK”

Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit’in 16 Haziran 2017 Cuma günü verdiği vaaz da cami sayısındaki yetersizliğe vurgu yaptığını ifade eden Mustafa Kabakçılı, şunları söyledi: “Dernek olarak daha önce yaptığımız açıklamalarda, Keşan’ın merkezinde cami açığının çok fazla olduğunu dile getirdik. Özellikle cuma namazlarında, camilerde yer olmadığı için cemaat ibadetlerini ayakkabılık bölümünde ya da dışarılarda halı ve kilimlerin üzerinde yaptıklarını görüyoruz. Yağmurlu havalarda bu durumun çok fazla sıkıntı yarattığını dile getirmiştik. Aynı konuyu yeniden gündeme getiriyoruz. Keşan merkezde ciddi anlamda cami açığı var. Cami açığını giderilmesi için hem belediyeye hem de duyarlı vatandaşlara ve kuruluşlara iş düşüyor.”

“KEŞAN MERKEZDE 7 BİN-8 BİN KİŞİYE 1 CAMİ DÜŞMEKTEDİR”

Cami yeri için gösterilmesi için belediyenin öncülük etmesi gerektiğini dile getiren Kabakçılı, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Biz, Keşan Belediyesi tarafından yapılan yeni pazaryeri kompleksi içerisinde camiye yer ayrılmasını istemiştik. Ancak, ezanda kulağı olmayanların camide ve namazda gözü olmuyor. Bu konuda Keşan Belediyesi de böyle bir tavır sergiledi. Bu durumda bizleri son derece üzmüştür. Keşan merkez ve köyleriyle birlikte yaklaşık 65-70 tane camimiz bulunmaktadır. Bunların 14 tanesi Keşan’da iken; geri kalan ise köylerimizde bulunmaktadır. Köylerde 300 kişiye 1 cami düşerken, Keşan merkezde 7 bin-8 bin kişiye 1 cami düşmektedir. Bundan ötürü de ilçemizdeki cami sayısı ihtiyaca cevap vermemektedir. Keşan halkına dini anlamda hizmetin verilmesi için yer gösterilip, ihtiyacın bir an önce giderilmesini istiyoruz.”

(AYHAN GÜLVER)
Bu haber 402 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAŞAM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR