kartal escort
Bugun...
İYİ Partililer 7 Nisan’da Genel Başkanları Akşener’in katılımı ile Alpullu’da buluşacak
Tarih: 04-04-2018 07:38:00 + -


*İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Özge Kuru Tutal, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in katılımıyla 7 Nisan 2018 Cumartesi günü saat 13.00’da Alpullu Şeker Fabrikası önünde bir araya geleceklerini bildirerek, “Evlatlarımızın geleceği için Alpullu’dayız. Herkesi Alpullu’ya davet ediyoruz.” dedi. * Tutal, Keşan’dan da ücretsiz otobüs otobüs kaldırılacağını belirterek, otobüslerin 10.30’da Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Parkı önünden hareket edeceğini söyledi.

İYİ Partililer 7 Nisan’da Genel Başkanları Akşener’in katılımı ile Alpullu’da buluşacak

İYİ Parti Keşan İlçe Yönetimi, dün, parti binasında düzenledikleri basın toplantısında, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in katılımı ile Alpullu Şeker Fabrikasında gerçekleştirilecek buluşma ile ilgili bilgi verdi.

Saat 13.00’da başlayan toplantıda konuşan İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Özge Kuru Tutal, 7 Nisan 2018 Cumartesi günü saat 13.00’da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in önderliğinde Türkiye’nin ilk şeker fabrikası olan Alpullu Şeker Fabrikası’nda buluşacaklarını bildirdi.

Tutal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Şeker fabrikalarının satılması mirasyediciliktir. Bu fabrikaların her biri Cumhuriyetin yatırımıdır. Halkın malı, yerli, milli demeden satılıyor, taş taş üzerine koyulmadan Atalarımızın kurduğu fabrikalar, düşmandan kurtardıkları limanlar, arsalar, dağlar satılarak ekonomi döndürülmeye çalışılıyor. Üretim ve yatırıma ilgisiz bir ekonomi politikası ve sıcak para olmadan dönmeyen çarklar bu zihniyetin sonuçları olarak karşımıza çıkıyor. Bugün mercimeği, bezelyeyi, fasulyeyi, ineği, eti, samanı dışarıdan alan bir Türkiye var. AKP 16 yıl boyunca tarımı, hayvancılığı ve her türlü üretimi yok etti.

Şimdi sırada şeker fabrikaları var. Şeker stratejik bir ürün, fabrika arazileri çok değerli ve yıllardan beridir buradan geçimini sağlayan binlerce insan var. Bunlardan daha da vahimi pancar şekeri yerine ikame edilecek olan mısırdan üretilen nişasta bazlı şeker kısaca NBŞ’nin sağlığa son derece zararlı olması. NBŞ, mısırdan üretilen ve kristalize olmadığı için de içecek ve hazır gıda sektöründe kullanılan obezite, karaciğer yağlanması, kalp damar hastalıkları ve kansere yol açan bir ürün. Çok uluslu şirketlerin bize enjekte ettiği bir zehir. Kapalı kapılar ardında, tercümansız yapılan toplantılarla sadece şeker fabrikalarını değil milletin sağlığını satıyorlar.”

AKŞENER, ALPULLU’DAN HÜKÜMETE SORACAK…

Özge Kuru Tutal, Genel Başkanları Akşener’in Alpullu Şeker Fabrikasında gerçekleştirilecek buluşmada, hükümete şu soruları soracağını kaydetti:

“1- Bu Fabrikaları ABD'li Cargill firmasının talimatı ile mi satıyorsun?

2- Rıza ZARRAB karşılığı 14 Şeker Fabrikası'nı ABD'lilere verdin mi?

3- Milletten üç çocuk isterken bu fabrikaları satarsan milletin zürriyetinin kesileceğini bilmiyor musun?

4- Bu fabrikaları babanız mı yaptı ki miras malı gibi satmaya kalkıyorsunuz?”

TÜM HALKI ALPULLU’YA DAVET ETTİ

Tutal, tüm halkı, 7 Nisan’da partilerinin Genel Başkanı Meral Akşener’in de geleceği Alpullu’ya davet ederek, Keşan’dan da ücretsiz kaldırılacak otobüslerin saat 10.30’da Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Parkı önünden hareket edeceğini söyledi. (NEŞE TOSUN)

 
Bu haber 355 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR