Bugun...
İYİ Parti’de istifa…
Tarih: 12-03-2018 09:13:00 + -


İYİ Parti Keşan İlçe Başkanlığı kurucularından olan Hüseyin Arda, “İYİ Parti’nin ne belli bir siyasi çizgisi ne de herhangi bir konuda göstermiş olduğu dik duruşu vardır. Başkalarını kötüleyerek iyi biri olamazsınız.” şeklinde konuştu.

İYİ Parti’de istifa…

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanlığı kurucularından olan Hüseyin Arda, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

10 Mart 2018 Cumartesi günü gazetemize gelerek partisinde İYİ Parti’nin ne belli bir siyasi çizgisi ne de herhangi bir konuda göstermiş olduğu dik duruşu vardır. Başkalarını kötüleyerek iyi biri olamazsınız. n istifa ettiğini açıklayan Arda, “Her siyasi partinin iyi ya da kötü bir çizgisi olması gerekiyor. İYİ Parti’nin ne belli bir siyasi çizgisi ne de herhangi bir konuda göstermiş olduğu dik duruşu vardır.”  dedi.

“İYİ PARTİ BEKLENTİLERİN

ÇOK GERİSİNDE KALMIŞTIR”

“Farklı düşüncelerle katıldığım İYİ Parti şu ana kadar beklentilerin çok gerisinde kalmıştır.” diyen Hüseyin Arda, şunları söyledi: “Milliyetçi muhafazakar biri olarak fikirlerini savunduğum, hatta kurucu üyesi olduğum partinin de bu çizgi ve yapıda olmasını isterdim. Fakat İYİ Parti’nin kuruluş itibarıyla daha çok yeni bir parti olmasına rağmen, bugüne kadar gerek genel merkez nezdinde gerekse yerelde yapılan açıklamalara bakıldığında beklenilenin aksine milliyetçilikten uzak bir görüntü sergilediğini görmekteyim. Bu da çocukluğumdan beri hayatını milliyetçi biri olarak sürdüren beni derinden üzdü. Hatta üzmekle kalmamış büyük bir hayal kırıklığına uğratmıştır. Bana göre her siyasi partinin iyi ya da kötü bir çizgisi olması lazım. Ancak şu ana kadarki süreçte görmekteyiz ki İYİ Parti’nin ne belli bir siyasi çizgisi ne de herhangi bir konuda göstermiş olduğu dik duruşu vardır. Başkalarını kötüleyerek iyi biri olamazsınız. İYİ Parti’nin şu ana kadar yaptığı tek şey, ‘Tencere dibim kara, seninki benden kara’ siyasetidir. Varsa yoksa Hükümet şöyle kötü, Recep Tayyip Erdoğan böyle kötü, Devlet Bahçeli öyle yanlış. Tamam eyvallah! O dediklerinin hepsi doğru diyelim. İyi de sen ne söylüyorsun? Hiçbir şey! Kurucu üye olarak eşimize dostumuza bir şey anlatamıyoruz. Milliyetçi biri olarak, çok sevdiğimiz, uğrunda birçok şeyi feda edebileceğimiz, gençliğimizin hatta çocukluğumuzdan beri sevdamız olan Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifa ettik. İYİ Parti’nin kuruluşunda aktif rol aldık. Bunları yaparken de kesinlikle ve kesinlikle hiçbir menfi düşünce içerisinde olmadık. Geldiğimiz an itibarıyla, kurucu üyesi olduğum İYİ Parti’den istifa ettiğimi belirtmek isterim.”

Arda, açıklamasının sonunda ülkesi ve halkı için milliyetçi dik duruşundan ödün vermeden aktif olarak siyaset yapmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi. (SELİM ŞEN)

 
Bu haber 1026 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR