Bugun...
İYİ Parti Keşan ilçe kongresi yapıldı
Tarih: 12-02-2018 09:15:00 Güncelleme: 12-02-2018 09:21:00 + -


Özge Kurul Tutal, bu kez de seçilerek başkan oldu

İYİ Parti Keşan ilçe kongresi yapıldı

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanlığının birinci olağan kongresi, 10 Şubat 2018 Cumartesi günü yapıldı. Kurucu İlçe Başkanı olarak atanan Özge Kuru Tutal, İYİ Parti’de seçilen ilk Keşan İlçe Başkanı oldu.
İYİ Parti’nin İsmet İnönü Caddesi Yörük Apartmanı’nda bulunan ilçe merkezinde gerçekleştirilen kongreye, partinin 159 kurucu üyesinden büyük çoğunluğunun katıldığı görüldü.
Saat 11.30 sıralarında başlayan genel kurulda ilk olarak divan heyeti belirlendi.
Toplantının Divan Başkanlığına İYİ Parti Edirne İl Sekreteri Gökhan Yılmaz, başkan yardımcılığına Edirne İl Yönetim Kurulu üyesi Yaşar Teoman Çomer, katip üyeliklere Saadettin Tokmak, Cahit Irmak ve Sinan Ünal seçildi.
Genel kurul, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in kongreye gönderdiği mesajın okunmasıyla devam etti.
Akşener, mesajında partililerine şu sözlerle seslendi.
“HAKSIZLIĞA, HUKUKSUZLUĞA KARŞI SUSUP OTURMAYACAĞIZ”
Değerli ilçe başkanım, değerli ilçe yönetimi ve bugün aramızda olma fedakârlığını göstermiş değerli üyelerimiz, medeniyetin yolunu cesurlar döşer diyerek çıktığımız bu yolda, aynı cesareti gösteren kahraman dava arkadaşlarım… İYİ Parti ve milletim adına her birinizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Bu topraklar için canını ortaya koymuş şehitlerimizin ruhları şad olsun. Vatan toprağı için mücadele eden Mehmetçiğimiz sağ olsun; var olsun. Bizleri bu çatı altında buluşturan Yüce Rabbime şükürler olsun. Bizler İYİ Parti’deyiz çünkü bizler demokrasinin ayaklar altına alınmasına seyirci kalamıyoruz. Çünkü bizler haksızlığa, hukuksuzluğa karşı susup oturamıyoruz. Çünkü gençlerimiz mutsuz ve umutsuzken bizler mutlu olamıyoruz. Çünkü bizler binlerce yıllık tarihimizin ve Atatürk’ün emanetini sahipsiz bırakamıyoruz. Çünkü bizler Türk milletinin huzur içinde, refah içinde, çok daha iyi bir Türkiye’de yaşayabileceğine inanıyoruz. Türkiye iyi olacak dedik ve bu yolda tüm gücümüzle, sizlerle birlikte, milletimizle birlikte emin adımlarla yürüyoruz. Henüz kuruluşumuz üzerinden birkaç ay geçmiş olmasına karşın, ne mutlu bizlere ki İYİ Parti, Türkiye siyasetinde en ön sıradan yer edinmiş ve milyonların umudu olmayı başarmış bir hareket haline gelmiştir. Kurulamaz dediler kurulduk, tutunamaz dediler tutunduk. Bugün de iktidar olamaz diyorlar andım olsun ki yarın da iktidar olduğumuzu göreceğiz. Her gün nefret saçanlar, topluma nifak sokanlar, kavga etmeyi maharet bilenler, koltuğa yapışmayı başarı sayanlar İYİ Parti’yi anlayamayacaklar. İYİ Parti bir kardeşlik hareketidir. İYİ Parti bir kucaklaşma hareketidir. Nefretin, kavganın, bağrışmanın hüküm sürdüğü kara bulutları dağıtmak için buradayız. Senin dilin ne demedik, senin inancın ne diye sormadık. ‘Ne olursan ol gel’ diyen Mevlana misali toplumun her kesimine kucak açtık. Sizlere düşen görev il il, ilçe ilçe, mahalle mahalle bu kucaklaşmayı yurdun dört bir köşesinde sağlamak olacaktır. Sizlere düşen görev liyakat sahibi her insanımıza partimiz içinde bir yol açmak olacaktır. Türkiye’nin İYİ olması için önce bizler İYİ olmalıyız. Kuruluşumuzda olduğu gibi bu sevgi mabedine katılmak ve milletine hizmet etmek için kapımıza gelen milyonlarca vatandaşımız olacak. Her birini kucaklayın, her birini dinleyin. Ve samimi duygularla bu ülkeye hizmet etmek isteyen herkesi İYİ Parti çatısı altına davet edin. Bizler ne %40 ile ne %50 ile yetineceğiz. Bu mücadele %100’ün hayır duasını alana kadar devam edecektir. İYİ Parti sizlerin fedakârlıklarıyla bu günlere geldi ve inanıyorum ki sizlerin aklı ve azmi ile birlikte geleceğe yürüyecek. İlçe kongremiz hayırlı olsun, Allah hepimizin yolunu açık etsin.”
Genel Başkan Akşener’in mesajının okunmasının ardından toplantıda, gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.
Tüm şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra faaliyet ve mali raporlar Doğuş Şimşek tarafından okundu. Raporlar oybirliği ile kabul edilmesinden sonra İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Özge Kuru Tutal konuşma yaptı.
TUTAL: “BUGÜN ATILAN KÜÇÜK ADIMLAR, YARIN BÜYÜYEN TÜRKİYE’NİN AYAK SESLERİ OLACAK”
İlk kongrelerinin ilçe binasında yaptıklarını ancak daha sonraki toplantıları bu salonların almayacağına dikkat çeken Tutal, “Kurucu ilçe başkanlığım sırasında desteklerini esirgemeyen yöneticilerime, üyelerime ve bizi gönülden destekleyen herkese teşekkürü borç bilirim. İYİ Parti, milli birlik ve kardeşlik, kuvvetler ayrılığı ve parlamenter sisteme dönüş, parti devletinden milletin devletine geçme, üretime dayalı ekonomik büyüme ve sonuç alan etkin dış politika hedeflerini gerçekleştirmek amacındadır. İlkeli, ölçülü, yüksek ahlaki standartlara sahip, hesap verilebilir bir siyaset anlayışının hakim olması için mücadele edeceğiz. Bu uğurda ayrımcılığın ve ötekileştirmenin olmadığı, tam manası ile hukuk devleti olma arzusu taşıyan, ekonomik kalkınmayı sağlamış, mutlu ve güler yüzlü insanların yaşadığı bir Türkiye görmek arzusu taşıyan herkesi İYİ Parti’ye bekliyoruz. Bugün atılan küçük adımlar, yarın büyüyen Türkiye’nin ayak sesleri olacaktır. Sizler de bu hareketi başlatan ve tarihe şahit olan kişiler olacaksınız.”
Toplantıda daha sonra seçime geçildi.
Keşan İlçe Seçim Kurulu Başkanı Sevil Dal gözetiminde yapılan ve Özge Kuru Tutal önderliğindeki tek liste ile gidilen seçimde İYİ Parti Keşan İlçe Yönetimi şu isimlerden oluştu.
Başkan:  Özge Kuru Tutal.
Yönetim Kurulu: Ali Akdeniz, Ayşe Deniz, Belgin Şehirli, Berna Tanyolaç, Can Sökmen, Cengiz Engin, Doğuş Şimşek, Ercan Gürler, Ergin Kızılca, Eylem Ezerçe, Fatma Kırdemir, Habil Fiçı, Hakan Gürel, Hülya Yılmaz, Mehmetcan Yıldırım, Levent Kara, M. Selim Karasu, Mehmet Tezcan, Mustafa Cem Güzel, Mustafa Cem Akgül, Naim Erdoğan, Orkan Özkaya, Tamer Sözbir, Tahsin Ekşi, Yaşar Ceviz, Zafer Topçu
Bu haber 507 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ