Bugun...
İYİ Parti, çocukların cinsel istismarının peşini bırakmıyor
Tarih: 06-02-2018 21:05:00 + -İYİ Parti, çocukların cinsel istismarının peşini bırakmıyor

İYİ Parti, İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 115 çocuğun doğum yapmasıyla ilgili skandalın peşini bırakmıyor.

İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı konu ile ilgili olarak Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesine başvurarak 1 Ocak 2017-1 Ocak 2018 tarihleri arasında 12-15 ve 15-18 yaş arası kaç hamile çocuğun başvuruda bulunduğu Bilgi edinme Kanunu çerçevesinde soruldu.

İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşanan 115 ‘hamile çocuk’ skandalı ile ilgili olarak olayın peşini bırakmayacaklarını belirten İYİ Parti Edirne İl Başkanı Av. Mete Türkay, “Hastane personeli İclal N.’nin gündeme getirdiği konu Türkiye’de yaşanan bir skandalı ortaya çıkarmıştır.  İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı, kent genelindeki tüm kamu hastanelerine yönelik yazılı başvuruda bulundu. Başvuru yazısında 1 Ocak 2017-1 Ocak 2018 tarihleri arasında 12-15 ve 15-18 yaş arası kaç hamile çocuğun başvuruda bulunduğu soruldu. Başvuru yazısında, söz konusu çocuklara ilişkin ihbar tutanaklarının kendileri ile paylaşılması bilgi edinme kanunu ile ayrıca talep edildi.” dedi.

“İZİN VERMEYECEĞİZ”

İlgili konu ile dilekçemizi iadeli taahhütlü olarak gönderildiğini belirten Türkay, “Bu konunun Edirne ve Türkiye genelindeki tüm kamu hastaneleri nezdinde takip ederek cinsel istismar ve çocuk hamileliklerine göz yumulmamasına asla izin vermeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDETE SON”

Mete Türkay, şunları ifade etti: “Geçtiğimiz günlerde Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Tuba Çıkmaz’ın uğradığı saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Kadına şiddete ve çocuk istismarına ve şiddetin her türlüsüne karşıyız. İYİ Parti tüzüğünde önemli bir madde vardır. Son günlerde ülkemizde her geçen gün artan kadına şiddet, cinsel istismar suçlarından mahkum olanlar üye yapılmayacak. Üye iken bu suçları işleyenler de partiden çıkarılacak. Bizim bakışımız bu konularda nettir. Şiddetin her türlüsüne karşıyız. Doktor Tuba Çıkmaz’ın yanında olduğumuzu bilinmesini ister ve konunun takipçisi olacağız.”  (HABER MERKEZİ)

 
Bu haber 366 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ