Bugun...
İl Genel Meclisinin CHP’li üyeleri, TMO’yu ziyaret etti
Tarih: 17-06-2017 08:58:00 + -İl Genel Meclisinin CHP’li üyeleri, TMO’yu ziyaret etti

Edirne İl Genel Meclisinin CHP’li üyeleri Abdülaziz Çıkıkçı, Mehmet Ali Yetim ve Erdinç Can, dün Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Ajans Amiri Ali Gücüyeter’i makamında ziyaret etti.
ÇIKIKÇI: “KEŞAN BÖLGESİNDE ÇALIŞMA YAPMAK ÜZERE BURADAYIZ”
Saat 13.30’da başlayan ziyarette konuşan Abdülaziz Çıkıkçı, her sezon öncesi TMO’yu ziyaret ettiklerini belirterek, “Sezon başlamadan önce ofisimizi ziyaret ediyoruz. Müdürümüzden ofisin alım politikalarıyla, ofisin alıma hazır olup olmadığıyla, personel durumuyla ilgili bilgi alıyoruz. Üreticiye sıkıntıya sokacak problemlerin aşılıp aşılmadığına bakıyoruz. Aynı zamanda il genel meclisimizde buğday sezonuna yakın bir dönemde, buğday politikasıyla ilgili üreticileri bilgilendirmeye yönelik çalışmalar yapıyor. Geçen meclis toplantısında verilen bir önerge gereği buğdayın bütün detayları ile ilgili çalışmayı tarım komisyonumuz yapacak. Bizde onlara bilgi aktarma adına Keşan bölgesinde çalışma yapmak üzere buradayız.” dedi.
“ÜRETİCİNİN YÜZÜNÜN GÜLMESİNİ İSTİYORUZ”
Keşan Ajans Amirliğinde üreticiye sıkıntı yaratacak hiçbir unsur olmadığını ifade eden Çıkıkçı, “Biz kendilerine her yönüyle kefiliz. Müdürümüz de bilgili ve tecrübeli bir arkadaşımız. Üreticini lehine olan her şey için yetkisini kullanacağından eminiz. Bizim amacımız da üreticinin bayramda ve sonrasında gülmesi. Çiftçi yıl boyunca buğdaya gözü gibi bakıp, sonunda da çoluk çocuğuna uygun bir yaşam sunma beklentisinde. Buğday için fiyat henüz açıklanmadı, geç kaldı ama umarız üreticinin yüzünü güldürecek bir rakam oluşur. Öncelikle üreticinin yüzünün gülmesini istiyoruz. Tüccarın ve sanayicinin de unutulmaması gerekir. Üretimden pazara kadar olan sistemin içerisinde her kim varsa herkesin kazançlı çıkmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.
TMO Ajans Amiri Ali Gücüyeter de, ziyaretten dolayı il genel meclisi üyelerine teşekkür ederek, “Sezona hazırız. İnşallah hayırlı bir sezon geçiririz. Bölgemiz ve ülkemiz için hayırlı bir sezon olmasını diliyorum.” dedi.
Ziyaret, sohbet şeklinde devam etti. 
Bu haber 485 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR