Bugun...
İl Genel Meclisi Üyesi Adnan Vural:
Tarih: 14-07-2017 08:48:00 + -


“TMO, devamlı çiftçinin yanındadır”

İl Genel Meclisi Üyesi Adnan Vural:

Edirne İl Genel Meclisi’nin AK Partili üyesi Adnan Vural, dün yaptığı açıklamada, TMO tarafından açıklanan buğday alım fiyatlarına dair değerlendirmede bulundu.

“GÜNLÜK BİN 100-BİN 200 TON MAL ALMAKTADIR”

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin 28 Haziran’dan bu yana alım yaptığını vurgulayan Vural, “Alımlar yoğun şekilde devam ediyor. Bugüne kadar toplam 12 bin ton depolara alım yapılmış. Büyükevren’de bulunan depolarda 2 bin 500 ton mal almış. Keşan’ın günlük alım limiti 750 ton olmasına rağmen çiftçimiz, insanımız mağdur olmasın diye günlük bin 100-bin 200 ton mal almaktadır. O yüzden TMO şu an hızlı bir şekilde alım kampanyasına ve çalışmalara devam ediyor. Çiftçimiz mağdur olmasın diye elinden ne geliyorsa yapıyor.” dedi.

“ÇİFTÇİMİZ İÇİN BOL KAZANÇ DİLİYORUM”

Açıklanan fiyatın çiftçilere hayırlı olmasını dileyen Vural, şunları söyledi: “Dün (12 Temmuz 2017), fiyatlar açıklandı. Bizim bölgemizin buğdayı sert buğday. Fiyatı ton başına 940 lira olarak açıklandı. İnşallah çiftçimize hayırlı uğurlu olur. TMO, devamlı çiftçinin yanındadır. Ödeme konusunda da kesinlikle bir sıkıntı yaşanmıyor, paraları hemen hesaplarına yatıyor. O yüzden inşallah bereketli bir yıl olur, çiftçimiz için bol kazanç diliyorum.”

“GÜNLÜK BİN 200 TON KADAR ALIYOR”

TMO’nun randevu alım sisteminin 20 Ağustos’a kadar dolu olduğunu ifade eden Vural, şunları söyledi: “Randevuyu alıp bazen getirmeyenler oluyor o zaman yerini dolduruyorlar. Şu an günlük bin 100-bin 200 ton alım devam ediyor. Kapasitesi daha fazla. Sistemde 750 iken günlük bin 200 ton kadar alıyor. Enez Büyükevren’de de alımlar şu an devam ediyor. Ofis her zaman çiftçinin yanındadır, kara gün dostudur. Çalışmalar iyi gidiyor.”

“NE GEREKİYORSA KÖYLERİMİZE YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Açıklamasının devamında İl Özel İdaresinin çalışmalarına değinen Adnan Vural, sözlerini şöyle sürdürdü: “İl Özel İdaresi olarak yol yapımına devam ediyoruz. Dün, Kozköy’ün 2 kilometrelik yolunda birinci kat asfalt çalışmasına başladık. Aynısını Paşayiğit, Altıntaş ve Lalacık köyleri için de başladık ve bitti. Türkmen-Boztepe yolu ve bir de Akçeşme ile İpsala kara yoluna giden yolda asfalt çalışması da bitti. Yenimuhacir’in orası gerçekten bozuk bir yoldu. TOKİ ile ana yoldan Yenimuhacir’e kadar olan yolda da çalışmalar şu an devam ediyor. Bugün bitecek diye düşünüyoruz. Biz gerçekten elimizde olan imkânlarla, gerek İl Özel İdaresi ise ne gerekiyorsa köylerimize yapmaya çalışıyoruz.”

“MEHMET GEÇMİŞ’İN YAPTIĞI AÇIKLAMAYI DOĞRU BULMUYORUM”

Gökçetepe Köyü Muhtarı Abdullah Kemik, Erikli Köyü Muhtarı Ercan Yıldız ve Keşan Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı ve Yayla köyü Muhtarı Mehmet Onur’un, Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş hakkındaki eleştirilerinin hatırlatılması üzerine Vural, sözlerini şöyle tamamladı: “Muhtarlar söylediklerinde haklılar. Mehmet Geçmiş Edirne’nin İl Genel Meclisi üyesi. Meclis Başkanı olabilir ama Mehmet Geçmiş gelip de Keşan’ın hangi köyüne gitmiş görmüş ki sorun yok diyor? Yok öyle bir şey. Biz bütün sorunlar bitmişken bile bitmiş demiyoruz, mutlaka sorunlar vardır. Biz hiç dedik mi 45 tane köyün hiçbir sorunu yok, hepsi halloldu, bitti. Bunu diyemeyiz. Biz gerekeni yapıp, sorunları en aza indirmeye çalışıyoruz. Yerinde gidip görüyoruz, yapılıyor ama nasıl acaba iyi mi kötü mü ona bakıyoruz. O yüzden Mehmet Geçmiş’in yaptığı açıklamayı doğru bulmuyorum. Çalışmalarımız daha da devam edecek. Elimizden ne gelirse sonuna kadar çalışmaya devam edeceğiz.”

(AYHAN GÜLVER)
Bu haber 282 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ