Bugun...
Hüseyin Darcan: “Beklentimiz; sıkıntısız bir harman yapmak”
Tarih: 09-05-2018 09:07:00 + -Hüseyin Darcan: “Beklentimiz; sıkıntısız bir harman yapmak”

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu üyesi ve İpsala Ziraat Odası Yönetim Kurulu  Başkanı  Hüseyin  Darcan, çeltik ekimleri ve fiyat beklentileri hakkında açılamada bulundu.
Çeltik ekimlerinin başladığını ve herhangi bir sıkıntının yaşanmadığını belirten Darcan, “Kış mevsiminde yaşanan aşırı yağışlardan dolayı araziler su altında kalması nedeniyle, ekimler gecikti. Üreticiler şu anda ekimlerini gerçekleştirmeye başladı. Üreticiler olarak beklentimiz; herhangi bir sıkıntı yaşanmadan harmanımızı yapmak. Üreticiler çok büyük masraflar yaparak, üretime devam ediyor. İnşallah verimler iyi seviye olur ve iyi bir sezon yaşarız. Sezonun tüm üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.
“Çeltikte, fiyat anlamında beklenti nedir?” şeklindeki soruya ise Hüseyin Darcan şöyle cevap verdi: “Üreticiler olarak geçen yılın üzerinde bir fiyatın oluşmasını bekliyoruz. Çünkü döviz fiyatları çok fazla yükseldi. Ayrıca mazot, gübre ve diğer girdi maliyetleri aşırı bir artış yaşandı. Mazot fiyatı şu anda 5 lirayı geçmiş durumda. Gübre ve ilaçtaki zamlar enflasyonun üzerinde gerçekleşti. Üreticinin geçen yıl ki fiyatlarla işin içerisinden çıkması zor gözüküyor. Eğer bu yıl iyi fiyatlar oluşmazsa, üreticinin durumu kötü olur. İnşallah ürünlerimizde iyi bir fiyat aralığı oluşur ve rahat bir nefes almış oluruz.” 
Bu haber 734 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR