kartal escort
Bugun...
Hüseyin Boyalık: “İdareci pozisyonunda olanlar maaşlarını zamanında alıyor mu?”
Tarih: 16-01-2018 09:26:00 + -Hüseyin Boyalık: “İdareci pozisyonunda  olanlar maaşlarını zamanında alıyor mu?”

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, dün yaptığı açıklamada, gündeme dair değerlendirmede bulunu.

“KEŞAN HALKI HİÇBİR ŞEKİLDE KÜÇÜMSENMEMELİDİR”

Keşan’da 2017 yılının Aralık ayında uygulanmaya başlayan parkomat sistemine değinen Boyalık, “Geçtiğimiz hafta içerisinde Keşan’da parkomat ihalesini alan firma sahibinin yaptığı bir açıklama var. Tamamen Belediye Başkanını yalancı duruma düşüren, Keşan Belediyesini yok sayan bir açıklamadır. Keşan Belediyesi bu kadar kötü durumda değildir. Keşan Belediyesi Keşan’ın sıkıntıları ile ilgilenmeye çalışan, Keşan’da bir takım işleri yapmaya çalışan bir belediyedir. Özellikle böyle bir firmanın Keşan Belediyesini yalancı pozisyona sokmasından dolayı ben oldukça rahatsız oldum. Her ne olursa olsun Keşan’da birlikte yaşama hukukumuz var. Burada iş yapan, çalışan esnaflarımızın 10- 15 dakikalık bir duraklama ile mallarını indirip bindirmesi gerekmektedir. Örneğin; bir vatandaşımız kuyumcular çarşısından bir tane küçük altın alacak, arabasıyla durup alması 5 dakikadır. Bu 5 dakikalık duraklamaya 3 TL otopark parası kesilmesi yanlıştır bu bizim esnafımızın işlerini yavaşlatır. Uygulamanın yanlışlarını başından da söylemiştik. Baştan da söylediğimiz gibi ilk 15 dakikalık hatta yarım saatlik bir kısmının ücretsiz olması esnafımızın işlerini kesinlikle arttıracaktır. Önemli olan esnafın işlerinin artmasıdır. Keşan’da ticaret olmazsa, yaşam durur. Biz burada bölgenin ticaret merkezi olduk. Buraya gelen insanlarımızın kolay arabalarını park ettikleri gibi kolay ve güvenli bir şekilde de alışveriş etmelerini sağlamalıyız. Burada Belediye Zabıtalarının mutlaka görevde olması gerekiyor. Zabıtaların çıkıp parkomatların çalıştığı noktalarda mutlaka dolaşmaları gerekiyor. Keşan’da yeterince zabıta var. Bu insanların güvenliğini sağlamaları bir diğer taraftan da parkomatın ilk 15 dakikasının ücretsiz olmasının sağlanması gerekiyor. Ben burada belediyenin düzgün bir adım atacağına, bir tavır ortaya koyacağına inanıyorum. Keşan Belediyesi bu firma karşısında aciz kalmayacaktır ve gereğini yapacaktır diye düşünüyorum. Bu benim hem temennim hem de görüşümdür. Keşan halkı hiçbir şekilde küçümsenmemelidir.” dedi.

“BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCILARI VEYA İDARECİ POZİSYONDA OLANLAR MAAŞLARINI GÜNÜ GÜNÜNE ALIYOR MU ALMIYOR MU?”

Keşan Belediyesinde çalışan işçilerin maaşlarının geç ödendiğini ifade eden Hüseyin Boyalık, şunları söyledi: “Şunu merak ediyorum, işçilerin maaşları hep kesintili ödeniyor geriden geliyor. Keşan Belediye Başkan Yardımcılarının ve Keşan Belediyesinde çalışan diğer kadrolu personellerin veya Belediye Başkanının maaşlarını düzgün alıp almadıklarını merak ediyorum. Acaba işçilere maaşlar geç ödenirken veya ödenmezken acaba Belediye Başkan Yardımcıları veya idareci pozisyonda olanlar maaşlarını günü gününe alıyor mu almıyor mu? Bunu merak ediyorum. Bence öncelikle asgari ücret ile çalışan fakir fukaranın maaşı ödenmeli. Taşeronda çalışan, Keşan’ın çöpünü toplayan veya Keşan’ın sıkıntılarını gidermeye çalışan, yolunu yapan, kaldırımını yapan işçiler maaşlarını alamazken yönetim kadrosundakiler maaşlarını günü gününe alıyorlarsa burada bir sıkıntı vardır. Öncelik çalışanın olmalıdır. Atalarımız der; işçinin alın terinin bedelini teri kurumadan vereceksin diye bir laf vardır. İnşallah bunu Keşan Belediyesi de yapıyordur, yapmalıdır.”

ÖNEMLİ OLAN İNSANLARIN SIKINTILARINI GİDERECEK OLAN PROJELERİ ORTAYA KOYMAKTIR

“AK Partili bir belediye olsa başkan yardımcılarının bu maaşlarda çalışma imkanı olur muydu?” şeklindeki soruyu yanıtlayan Boyalık, sözlerini şöyle tamamladı: “Adalet ve Kalkınma Partisi’nin iktidarda olduğu belediyeleri irdelersek hizmet var. Hizmet insanlar ile olur, projeler ile olur. Biz aslında alınan maaş tarafında değiliz. Biz işin hizmet tarafındayız. Bu işler profesyonel olmalı. Şehir yönetimi şehir idaresi daha profesyonel ve iyi olmalı. Bunu yapacak olan da Keşan Belediyesidir. İnsanların aldığı maaşı da bir kenara koyuyoruz artık, belediye başkanlarının veya belediye başkan yardımcılarının oradaki idarecilerin hangi pozisyonda hangi işler ile meşgul olduğunu, halkın içerisinde ne kadar gezdiklerinin çok önemi var. Önemli olan halkın içerisinde olmaktır, halkın sıkıntılarını bilmektir. Para bir yerde bitiyor. 50 bin TL maaşı olsa ne olur, orada oturuyor. Para önemli değil, önemli olan insanların sıkıntılarını giderecek olan projeleri ortaya koymaktır. Ben Keşan Belediyesinin para mevzularından ziyade halk ile iç içe olmamalarından, halkın sıkıntılarını görmemelerinden, halkın sosyal hayatına bir katkıda bulunmadıklarından dolayı muzdarip oluyorum. Bunu her fırsatta dile getiriyorum. Keşan’da sosyal bir hayatın olması lazım. Atatürk’ün ilke, inkılaplarına bakın, halkçılık ilkesini Keşan Belediyesi hiçbir şekilde yerine getirmiyor. Masa başında oturarak olmuyor. Halkın içinde olarak oluyor. Keşan Belediyesi bence halkın eğitimiyle de öğrenciler ile de ilgilenmelidir. Keşan Belediyesinden eğitim yardımı ne kadar veriliyor? Ben Keşan Belediyesinin eğitim yardımı olduğuna inanmıyorum. Ben sabahtan beri iki tane okul gezdim. Özellikle yoksul bölgede olan okulları dolaşıyorum. Keşan Belediyesinin hiçbir şekilde bir alakası yok. Hatta okulların bahçelerinin düzenlenmesinde, çevre düzeninin yapılmasında Keşan Belediyesinin bir eli olmalı. Okullar benim ilgi alanımda değil demekle olmaz bu işler el birliği ile olur. Keşan Belediyesinin artık ortak bir akıl ortaya koyup daha tertipli düzenli çalışma yapması gerekmektedir.” (AYHAN GÜLVER)
Bu haber 308 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR