kartal escort
Bugun...
Hüseyin Boyalık, Ankara ziyaretini değerlendirdi
Tarih: 13-04-2018 22:50:00 + -Hüseyin Boyalık, Ankara ziyaretini değerlendirdi

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, dün yaptığı açıklamada, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdikleri Ankara ziyareti hakkında değerlendirmede bulundu.

Yaklaşık 22 muhtar, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları ile Ankara ziyareti gerçekleştirdiklerini belirten Boyalık, Alparslan Türkeş’in mezarını ziyaret ederek başladık. Daha sonra Anıtkabir ve Atatürk’ü ziyaret ettik. Atatürk Türkiye’nin kurtuluşunda mücadele etmiş vatanına, milletine ve bayrağına hizmet etmiştir. Alparslan Türkeş de bu ülkenin bayrağı ve milleti için, mücadele etti. Bizler de minnetle yâd ediyoruz.” dedi.

“KEŞAN’IN SORUNLARINI MASAYA YATIRDIK”

AK Parti grup toplantısına katıldıklarını ifade eden Hüseyin Boyalık, “Bakanlarımızla, milletvekillerimizle görüşme fırsatı elde ettik. Bizi orada karşılayan Rafet Sezen’e teşekkür ediyoruz. Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu bize orada sahip çıktı. Teşkilat Başkan Yardımcımız Harun Karaca, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan özel olarak ilgilendi. Öğle yemeği programı sonrasında toplantı salonunda Keşan’ın sorunlarını masaya yatırdık. En çok Organize Sanayi Bölgesini konuştuk. Organize Sanayi Bölgesinin bizim için olmazsa olmaz olduğunu anlattık. Keşan’da tarımsal genişlemenin, Hamzadere bölgesinde sulama kanallarının devreye alınmasıyla birlikte alternatif tarım ürünlerinin ekilebileceğini ve Organize Sanayi Bölgesinde bu ürünlerin işlenebileceğini hem tarımın hem de sanayinin bir arada olabileceğini bunların Keşan’da işsizliği azaltacak etkenler olduğunu anlattık. Ana temamız üretmek ve işsizliği azaltmak üzerineydi. Toplumun daha müreffeh bir yaşam sağlaması için öncelikle iş lazım, aş lazım. İş ve aş konusunda Keşan’da kalıcı adımları hayata geçirmemiz gerekiyor. Sorumluluk sahibiyiz. Toplumun önde gelen yöneticileriyiz. Bu yöneticiler de Keşan’da üzerine düşeni yerine getirmeli. Özellikle istihdam konusuna önem göstermeli. İktidar eliyle birçok şeyi yapıyoruz. Şimdi de Organize Sanayi Bölgesi Keşan’a borcumuz. OSB işini hallettiğimizde Keşan’daki kötüye giden esnafın halini, kötüye giden yaşam şartlarını tersine çevirebiliriz. Bizler kötüye giden değil, iyiye giden bir Keşan arzuluyoruz. İyiye giden Keşan’ı yapmak da hepimizin görevi. Bu işin siyasi ayağıdır. Ama sivil toplum kuruluşları, Keşan Belediyesi, kamu kurum ve kuruluşları da diğer etkenlerdir.”  şeklinde konuştu.

“BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE OLMALIYIZ”

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine de değinen Boyalık, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Kıymetli iki genç arkadaşımızdan biri Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı oldu. İsmail Şapçı’ya görevinde başarılar diliyorum. Keşan’a katma değer katacak bir arkadaşımız. Meclis Başkanı da Orkun Özkaya olmuş. Ona da görevinde başarılar diliyorum. Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Sarı Listesiyle, Kırmızı Listesiyle, Turkuaz Listesiyle bir seçim yarışı oldu. Bu seçim yarışı süresince Keşan gerildi. Bu gerginliği üzerinden attı diye düşünüyorum. Takip ettiğim kadarıyla karma bir liste yapmadılar. Ben karma bir liste yapmalarını arzulardım. Ne olursa olsun Keşan’ın sarısı, kırmızısı, turkuazı yok. Keşan Ticaret ve Sanayi Odası bir bütündür. İnşallah Mecliste bir uyum sağlanır. Her ne olursa olsun birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Siyaset ayağı olarak her şeyi yapmaya hazırız. Ticaret Borsasında da bir değişim oldu. Necmi Kaymaz Ticaret Odası Başkanı oldu. Uyumlu bir insan, ticaretiyle sevilen ve sayılan bir insan. Özellikle Organize Sanayi Bölgesinde ortaklardan bir tanesi Keşan Belediyesi, bir tanesi Edirne Valiliği, bir tanesi Ticaret Odası, bir tanesi de Ticaret Borsası’dır. Bizler bu işin yapımında ortağız. Sonuna kadar da her konuda bu arkadaşların destekçisiyiz. Önümüzde haftalar içerisinde Ticaret Odası başkanımız ve Ticaret Borsası başkanımızla Ankara’da birlikte oluruz. Organize Sanayi Bölgesinin anahtarını birlikte alacağız. Bu birlik ve beraberliği Keşan yapar. Bunun A partisi B partisi olmaz. Keşan’daki istihdamı arttırmak için herkes taşın altına elini koyar. Keşan’a hizmete devam diyoruz. Geçmiş dönemde görev alan Ticaret Odası Başkanlarımıza, Meclis Başkanlarımıza, Meclis üyelerimize de teşekkürü borç biliyoruz.” (AYHAN GÜLVER)
Bu haber 388 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR