Bugun...
Hüseyin Boyalık, AK Partili belediyenin ilk vaadini açıkladı
Tarih: 25-09-2018 10:20:00 + -Hüseyin Boyalık, AK Partili  belediyenin ilk vaadini açıkladı

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık yaptığı açıklamada, Keşan’da şehir içi trafiği ve otopark sorununa dair değerlendirmede bulundu.

Boyalık, AK Parti’nin Keşan Belediyesini alması durumunda, Hastane Caddesinde bulunan her iki okulun başka bir yere taşınıp, yerine millet bahçesi ve yerin altına otopark yapılacağını söyledi.

“TRAFİK ÇİLESİ VE KALDIRIM SIKINTISI SONA ERECEKTİR”

Keşan’ın en büyük sorunlarından birinin trafik olduğunu ifade eden Boyalık, şunları söyledi: “Trafik sorunu kendini göstermeye başladı. Cumartesi günü Keşan’ın bir ucundan diğer ucuna gitmek sorun olmaya başladı. Keşan’da otopark sıkıntısı kendisini hissettirmeye başladı. Keşan Belediyesi’nin altında otopark var, eski belediye binasının altında otopark var ve özel bazı otoparklarda bulunuyor. Bunlar yetersiz kalıyor. Otoparkın olmadığı bir belediyecilik anlayışıyla, Keşan’ın ne kaldırımı ne sokağı ne de trafiği düzgün olmaz. Bizim halkımıza bunlar vaatlerimizdir. Keşan Belediyesi’ni almamız durumunda, en büyük sorunların başında yer alan trafik çilesi ve kaldırım sıkıntısı sona erecektir.” şeklinde konuştu.

“SÖYLEMLERİNDE SON DERECE HAKLI”

Hastane Caddesinde kuru temizlemecilik yapan Erkan Asilkan’ın “Caddede doğal gaz çalışmaları tamamlandı. Ama kaldırımların durumu kötü.” şeklindeki sözlerine değinen Hüseyin Boyalık, şöyle dedi: “Eleştirisinde son derece haklı. Esnafın işlerinin iyi olması ve daha iyi bir satış yapabilmesi için Keşan merkezdeki her sokağın alışveriş merkezi niteliğinde olması için çalışacağız. Alışveriş merkezinde olduğu gibi temiz, yürüyüş yollarının olduğu, engelli yürüyüş yollarının olabileceği cadde ve sokaklarımız olacak. Hanımların bebek arabalarıyla dolaşabileceği şekilde sokaklarımız ve caddelerimiz olacak.”

“PARK VE KİTAP EVLERİ KURMAYI HEDEFLİYORUZ”

Keşan’daki otopark projelerine Hastane Caddesi’nden başlanması gerektiğini dile getiren Boyalık, sözlerine şöyle devam etti: “Hastane Caddesi’nde iki tane okulumuz bulunuyor. Bu iki okulumuzun da Keşan’ın daha rahat bir bölgesine çıkması gerekiyor. Bir kampüs şekline getirilmesi bizim önceliğimizdir. Okullar, trafikten ve gürültüden uzak yerlerde olmalı. Keşan Belediyesi’nin AK Parti’ye geçmesiyle birlikte şehir dışına taşınacak okullarımızın arazilerinin altına katlı otopark yapıp; üzerine de, park ve kitap evleri kurmayı hedefliyoruz. En azından o bölgede yaşayan insanların bir parkı ve rahat nefes alacakları alanları olmuş olacak. Ayrıca, otoparklar insanlara hizmet etmek için yapılacak. Otoparka aracını akşam park eden ve aracını sabah alıp işine giden kişilerden otopark parası alınmayacaktır. Akşam saatlerine bakıldığında tüm otoparklar boştur. Bizim amacımız, huzurlu ve rahat bir yaşam yaşatmaktır Keşan halkına.”

“MİLLET PARKLARI ŞEKLİNDE DEĞERLENDİRİLMESİNİ İSTİYORUZ”

Hüseyin Boyalık, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Biz, Hastane Caddesindeki okulları yıkıp, beton yığını haline gelmesinden ziyade, halkın rahatça ve huzurlu şekilde dolaşabileceği alanlar yapacağız. Oraların millet parkları şeklinde değerlendirilmesini istiyoruz.” (AYHAN GÜLVER)
Bu haber 1121 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR