Bugun...
Hibe Destekleri hakkında bilgi verildi
Tarih: 12-01-2018 00:26:00 + -Hibe Destekleri hakkında bilgi verildi

Trakya Kalkınma Ajansı ve Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) işbirliğiyle, dün, 2018 Hibe Destekleri’ne yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Saat 14.30’da Keşan TSO toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya; Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Yönetim Kurulu üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Toplantıda konuşan Helvacıoğlu, “Trakya Kalkınma Ajansı, hazırlamış olduğu TR21 Trakya Bölge Planı önceliklerine göre oluşturduğu yedinci proje teklif çağrısını ilan etti.  Trakya Kalkınma Ajansı, İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında 3,5 milyon TL, Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında ise 4,5 milyon TL destek sağlayacak.  Proje başvuruları 23 Şubat 2018 saat 23.00’e kadar Kalkınma Ajansı’nın resmi internet sitesi üzerinden, ıslak imzalı taahhütnameler ise elden veya posta/kargo yoluyla 02 Mart 2018 Cuma günü saat 18.00’e dek kabul edilecek. Ajans, kâr amacı güden kuruluşlara yönelik olarak hazırladığı İktisadi Kalkınma Programı ile KOBİ’lere destek sağlamayı amaçlıyor.  Ajans başarılı bulduğu KOBİ projelerine 3,5 milyon TL geri ödemesiz destek imkânı sunuyor. Yedinci teklif çağrısı kapsamında bu kurumlara proje başına sağlanacak desteğin alt limiti 75.000 TL olurken, üst limiti ise 500.000 TL olarak belirlendi. Bölgemizde sürdürülebilir ve dengeli gelişmeyi sağlamak amacıyla yenilikçi, yüksek katma değerli ve ihtisaslaşmış hizmet/üretim süreçlerinin geliştirilmesi amacıyla oluşturulan programa KOBİ’lerimizden yoğun ilgi olmasını bekliyoruz. Ajans, mali destek programlarıyla başta mahalli idareler olmak üzere kar amacı gütmeyen kurumların altyapı projeleri için de 4,5 milyon TL’lik bir program hazırlamış durumda. Teklif çağrısına çıkılan Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı ile yapılacak altyapı yatırımlarıyla yaşam kalitesi ve refah seviyesinin yükseltilmesi amaçlanıyor. Bu program sayesinde proje sahipleri proje bütçelerinin %75’e kadar olan kısmını hibe olarak Ajans’tan alabiliyor. Program kapsamında yapılacak proje başvurularına verilecek hibenin alt limiti 100.000 TL, üst limiti ise 500.000 TL olacak. Bölge genelinde turizmin geliştirilmesi temel önceliklerden biridir. Bu doğrultuda hazırlanan kapsamlı raporlar sonrası kaynakların daha etkili kullanılmasını sağlamak amacı ile turizm sektörüne bu yıl Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek programına öncelik verilecek. Özel sektör projelerinde yenilikçi ve katma değer oluşturan projelere de öncelik veriliyor. Bölgede mevcut üretimlerinde farklılaşmaya giderek katma değer oluşturan, bölgesel markalar ortaya çıkaran, üretimde işbirliklerini geliştiren, temiz üretime dönük projeler Trakya Kalkınma Ajansı’nın temel öncelikleri arasında yer alıyor. Bölgemizin gelişmesi adına paydaşlarımız tarafından hazırlanacak örnek projeler ile kalkınmanın sürdürülebilir ve kalıcı bir zeminde yürütülmesi temel beklentimizdir. Konu ile ilgili 23-24-25 Ocak 2018 tarihlerinde Odamız ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde, Proje Hazırlama Eğitimi ve Bilgilendirme Toplantısı düzenleyeceğiz.” dedi.

Trakya Kalkınma Ajansı görevlisi Nihan Kaya tarafından sunum eşliğinde destekler hakkında bilgi verilmesinin ardından toplantı, katılımcılardan gelen soruların cevaplandırılmasıyla sona erdi.

(AYHAN GÜLVER)

 
Bu haber 304 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ