Bugun...
Hasan Tek, Hollanda’da yarışacak
Tarih: 28-11-2017 08:59:00 + -Hasan Tek, Hollanda’da yarışacak

 

Keşanlı Atlet Hasan Tek, Hollanda’da düzenlenecek olan 38. Rotterdam Maratonunda yarışacak.

Konuyla ilgili olarak dün saat 10.00 sıralarında düzenlenen basın toplantısına; iş adamı Bülent Türker, Akif İnan ile Hasan Tek katıldı.

“BİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEKTİR”

Toplantıda konuşan Türker, “Seneye dünya çapında olan 38. Rotterdam Maratonu var. 10 ve 42 kilometrelik koşular oluyor. 10 metreye Hasan Tek’i kaydettik. Türkiye adına koşacak. Ben de onla birlikte koşacağım. Türkiye’den birçok sporcu maratona geliyor. 8 Nisan Pazar günü yapılacak. Hasan kardeşimiz o tarihe kadar hazırlanarak bizi en iyi şekilde temsil edecektir. Hasan’ın maratonda ilk 3 arasına gireceğine inanıyorum. Hasan’ı başka yarışmalara da göndermek için elimden geleni yapacağım. Ayrıca 22 Aralık’ta İzmir’de 25 Aralık’ta da Ankara’da yapılacak olan Atatürk Koşusuna da Hasan’ın katılmasını istiyoruz. Ben de aynı yarışlarda koşacağım. ” dedi.

“BİLİNMEYEN NAİM İSMİNİ VERDİĞİMİZ KİTABINI ÇIKARACAĞIZ”

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Milli sporcu Naim Süleymanoğlu’na Allah’tan rahmet dileyen Bülent Türker, Naim benim çok iyi arkadaşımdı. Hollanda’daki evimde misafir olmuştu. Bütün sırlarını da biliyorum. Önümüzdeki günlerde beraber yazdığımız ‘Bilinmeyen Naim’ ismini verdiğimiz kitabını çıkaracağız. Son hazırlıklarımız var. Ailesini ve mezarını ziyaret ettim. Bu konuda Naim Bey’e sözüm vardı. 2012 yılında beni ziyaret ettiği esnada kitabı yazmaya başlamıştık. Kitabı 5 yıl önce çıkaracaktık. O dönemde ‘Senden önce hayatımı kaybedeceğimi hissediyorum. Kitabı ben öldükten sonra yayımlayacaksın.’ dedi. Bu çalışmayı saklıyorduk. Şimdi yeni eklemeler yaparak, Ocak ayında kitabı çıkaracağız.” şeklinde konuştu.

“HEDEFİM 1. OLMAK”

Daha sonra söz alan Hasan Tek ise, “Hollanda’ya gitmeden önce çalışmalara devam edeceğim. Bana inanlarının güvenlerini sarsmamak için yarışacağım. Buradan söz vermek istiyorum; Türkiye’yi Hollanda’da en iyi şekilde temsil edeceğim. Hedefim 1. olmak. Bana destek veren herkese teşekkür ediyorum.” dedi. (AYHAN GÜLVER)
Bu haber 480 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SPOR HABERLERİ