Bugun...
Hangi parti sorunlarını çözecekse, oyu kapacak!
Tarih: 11-06-2018 09:19:00 + -Hangi parti sorunlarını çözecekse, oyu kapacak!

Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak, 24 Haziran’da gerçekleştirilecek cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimi öncesinde esnaf ve sanatkârların sorunlarına dikkat çekerek, çözümü hangi partide göreceklerse oylarını da o partiye vereceklerini söyledi.
40 yıldır vergi verip, 30 yıldır da oda yöneticiliği yapan bir esnaf olduğunu anımsatan Çakmak, şunları dile getirdi: “Her seçim zamanı esnaf ve sanatkârlarımız, partilerin klasik vaatleri dinlediler. Bazı ufacık vaatlerin verileceğine inandılar. Verilir diye mutlu oldular, beklediler. Esnafımız beklentilerini hep bir dahaki seçime bıraktılar. O seçim şimdi 24 Haziran’da yapılacak. Nede olsa esnaf ve sanatkâr; bir milletin kılcal damarıdır. Devletimiz esnaf ve sanatkârlarımızı korur, gözetir çünkü; ihmal edilmiş esnaf ve sanatkârdan yoksun bir milletin hayati damarlarından biri eksiktir. 24 Haziran’da ülkemizde yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde esnaflarımızın sorunlarına çare olacak parti esnaflarımızın oylarını alabilir. Esnaflarımızın düşüncesi bu yöndedir.”
ESNAFIN BEKLENTİLERİ…
Hüseyin Çakmak, esnafın çözüm beklediği önemli sorunları da şöyle sıraladı:
“-Esnaf Bakanlığı Kurulmalı,
-Bağ-Kur Ve Sigorta primlerinin % 50’sini devlet karşılamalı,
-İşyeri kira stopajları tamamen kaldırılmalıdır.
-Esnaflarımıza beş yıl vadeli faizsiz kredi verilmelidir.
-Sicil affı muhakkak çıkartılmalıdır.
-Perakende Yasası hemen çıkartılmalıdır.
-Seçim günleri kahvehanelerin kapanma yasağı kaldırılmalıdır.
-Oda yönetimlerine seçilen yöneticiler yerel ve genel meclislerde görev almak için oda yönetimlerinden istifa etmek zorunluluğu kaldırılmalıdır.
-Emekli esnaflarımızın emekli maaşları iyileştirilmelidir.”
KEŞAN’IN TEMEL SORUNLARI…
Çakmak, Keşan’ın temel sorunları ile ilgili de şunları kaydetti: “Saros körfezimizin derhal İmar Yasası çıkartılmalıdır. Keşan'ımızın organize sanayisi hemen şimdi başlatılmalıdır. Keşan'ımızda beş bin esnaf ve sanatkârımızın oylarına talip olan parti hesabını ona göre yapsın. 24 Haziran cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimi ülkemize ve esnaflarımıza hayırlı olsun.”
Bu haber 692 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR