Bugun...
Haluk Levent, festivalde dile getirdiği “Çektirin gidin” ifadesine açıklık getirdi
Tarih: 07-08-2018 00:06:00 + -Haluk Levent, festivalde dile getirdiği “Çektirin gidin” ifadesine açıklık getirdi

Trakya Müzik Festivalinde sahne alan rockçı Haluk Levent’in seslendirdiği “Eller Havaya” isimli şarkı sosyal medyada eleştiri konusu oldu.
Trakya Müzik Festivalinde Haluk Levent, 4 Ağustos 2018 Cumartesi akşamı sahne aldı. Konser öncesinde bir konuşma yapan Levent’in gündeminde Sazlıdere köyüne yapılmak istenen “Saros Körfezi FSRU ve Kara Boru Hattı Projesi” vardı.
Haluk Levent, “Bu tür projeleri yapanların %80’i yabancı sermaye. Yani adam dışarıdan parayı getiriyor, burayı pisliyor, büyük paralar alıp gidiyor ve orada yaşıyor. Burası pisleniyor onlar orada yaşıyor. Bunlar sermayenin devamlı yaptığı şeyler. Çevre komitesiyle konserden yarım saat önce kadar görüştüm. İzin alınabilirse bu ayın 26 veya 27’sinde bir miting düzenlenecek. Eğer izin alınırsa bu mitinge katılmanızı istiyorum. Ben o gün daha önceki 12 saat 5 dakikalık rekor konseri 15 saate çıkarmak istiyorum. Umarım o izinler alınır. Trakya yok olmasın. Buralar çöp olmasın.” dedi.
Konuşmanın ardından Levent 1997 yılında Bergama için yazılan Eller Havaya (Bergama) isimli şarkısı seslendirirken, konsere katılanlar da eşlik etti. Şarkı sözleri içerisinde “Çektirin gidin” kelimesi ise tepkiye neden oldu.
Yaşanan duruma bazı vatandaşlar sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümete küfür edildiğini belirterek tepki gösterdi.
Bunun üzerine açıklamada bulunan Haluk Levent, ‘Eller Havaya’ isimli şarkıyı 20 yıldır söylüyorum. Konserde yabancı sermayeyi kast ederek onlara ‘Çektirin gidin’ diyoruz. Söylenenler yanlış. Cumhurbaşkanı ile alakası yok. “ dedi. 
Bu haber 1760 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ