Bugun...
Halk sağlığı bu kadar ucuz mu?
Tarih: 14-03-2018 01:03:00 + -Halk sağlığı bu kadar ucuz mu?

Keşan’da faaliyet gösteren market zincirleri şubeleri, son kullanma tarihi geçmiş ürünleri gelişi güzel bir şekilde en yakınlarında bulunan çöp bidonlarına atarak, toplum sağlığını tehdit ediyor.
Ciğerden tavuğa, hazır köfteden tatlı çeşitlerine, peynirden ekmeğe kadar her türlü son kullanma tarihi geçmiş ürünleri çöp bidonlarında gören çok sayıda dar gelirli vatandaş da, bunları poşet poşet doldurup evinin yolunu tutuyor, yemek yapıp hem kendi yiyor hem de evde yaşayan eşine, çoluk çocuğuna yediriyor.
UYARILAR YAPILMALI, DENETİMLER SIKLAŞTIRILMALI…
Bu konuda bilgisine başvurduğumuz sağlık uzmanları, böyle bir uygulamanın kabul edilemez olduğunu, son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin toplandıktan sonra en yakın şehir çöplüğüne götürülüp gömülerek imha edilmesi gerektiğini kaydederek, “Çöpe atılan günü geçmiş et ürünleri insanlar tarafından tüketilirse çok ciddi sağlık sorunlarına ve zehirlenmelere neden olabilir. Bu ürünlerin market çalışanları tarafından en yakında bulunan çöp konteynerlerine atılması mutlaka önlenmeli, bu konuda gerekli uyarılar yapılarak, denetimler sıklaştırılmalı.” diye konuştu. 
Bu haber 662 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ