Bugun...
Hakan Özkan, il ve ilçe başkanları toplantısını değerlendirdi
Tarih: 13-02-2018 23:51:00 + -Hakan Özkan, il ve ilçe başkanları toplantısını değerlendirdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Hakan Özkan, dün yaptığı açıklamada, Antalya’da katıldıkları il ve ilçe başkanları toplantısı hakkında değerlendirmede bulundu.

“BAZI TALİMATLAR VERDİ”

Özkan, “Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Edirne halkına selamları var. Bunu iletmemizi emretti. Antalya’da İl ve İlçe Başkanları toplantısında önümüzdeki dönem yaşanacak hadiselerle ilgili bilgilendirerek, bazı talimatlar verdi. MHP’nin aynı zamanda 18 Mart 2018 tarihinde kongresi var. Bu kongreyle ilgili detaylar bizlere aktarıldı. Türkiye için önemli bir dönem. Önümüzdeki dönem MHP’nin yeniden yapılanması çok önemli. Çok büyük sıkıntıların yaşanacağı bir sürece doğru gidiyoruz. Yaşadığımız hadiseler MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin uzun zamandır dile getirdiği şeyler. Bir beka sorunu ile karşı karşıyayız. Bunun için Türkiye’nin bütün önemleri alması için gerekli uyarıları yıllardır yapıyor. Şu anda bunlarla Türk Devleti çok ciddi şekilde muhatap olma durumunda kaldı. Mücadelemiz Türk Devleti tarafından ciddi şekilde verilmekte. Bunlarla ilgili genel başkanımız detaylı bilgi verdiler.” dedi.

“DETAYLI BİLGİLER ALDIK”

MHP’nin öngörüleri olan bir siyasi parti olduğunu ifade eden Hakan Özkan, “Bugün Türkiye’nin muhatap olduğu sıkıntıları yıllar önce söylemiştir. Bugün gelinen noktada ne kadar olduğumuz herkes tarafından takdir edilecektir. Biraz önlem alınma konusunda geç kalınmış olsa da Türk Devleti kendisine saplanmak istenen bu hançeri çıkarıp atmak zorundaydı. Oluşturulmak istenen terör koridoru ve devamında büyük İsrail’e doğru giden hedefi Türk Devleti parçalamak zorundaydı. Çünkü bu durum ileriye doğru Türk Devletini daha büyük sıkıntılara çekecektir. Bu yüzden gerekli önlemler alındı. Bu konularda detaylı bilgiler aldık.” şeklinde konuştu.

“DEVLETİ’NİN ÇIKARLARI KONUSUNDA BÖYLE BİR İŞ BİRLİĞİ SÖZ KONUSU”

Türkiye’de seçim takviminin yaklaştığının altını çizen Özkan, sözlerini şöyle tamamladı: “Genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri yapılacak. Seçimlerle ilgili yapılacak çalışmalar konusunda Genel Başkanımız detaylı bilgiyi aktardı. Önümüzdeki dönem Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi hayata geçirilmesi çok önemli. Daha hızlı karar alabilen ve yönetimde sıkıntı olmadan idare edilmesi gerek. Bu nedenle cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin alt yapısının hazırlanması gerek. MHP bu dönemde inisiyatif alarak, sürecin içerisinde yer alıyor. Şu anda Türk Devleti’ni yöneten AK Parti ile iş birliğine girmiş bulunuyor. Türk Devleti’nin çıkarları konusunda böyle bir iş birliği söz konusu. Önümüzdeki dönem bu konuda daha farklı şeyler konuşulabilir. MHP’nin ülkem ve milletim sonra ise partim ve ben diyen bir siyasi üslubu var. Devletin ve milletin ayakta olması lazım. Devletin ve milletin olmadığı bir yerde siyasetin bir anlamı olması gerek. Bu yüzden güçlü devlet ve millet dedik. Varlık sebebimiz Türk Devleti’nin ilelebet yaşatılması. Gönül isterdi ki Yeni Kapı ruhuyla CHP’nin iştirak edeceği bir yapıyla bu sorunla mücadele edilsin ama maalesef bu yapı bu ruh zedelendi. Bu işin siyaseti olmaz. Bazı siyasi hareketler Yeni Kapı ruhunu kavrayamamış.” (AYHAN GÜLVER)
Bu haber 521 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ