Bugun...
H. Zati Yörüker mezarı başında anıldı
Tarih: 05-02-2018 09:17:00 + -H. Zati Yörüker mezarı başında anıldı

Keşan’ın merhum Belediye başkanlarından H. Zati Yörüker, ölümünün 21. yıldönümü olan 3 Şubat 2018 Cumartesi günü anıldı.

Keşan Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen tören, saat 14.30’da Yörüker’in Asri Mezarlık’ta bulunan mezarı başında yapıldı.

Anma törenine; Keşan Belediye Başkan Vekili Ercan Ersoylu, Yörüker’in oğulları Kadir ve Mehmet Ali Yörüker, yakınları ve sevenleri katıldı.

Anma töreninde konuşan Ersoylu, şunları dile getirdi: “Eski başkanlarımızı mezarları başında anma törenleri düzenleyerek şükranlarımızı dile getiriyoruz. Zati Yörüker, başkanlığı döneminde Keşan’a birçok hizmeti dokunmuş bir belediye başkanıdır. Zor şartlar altında şehre altyapı ve imar konusunda hizmetler üretmiş, geleceğe yönelik yatırımlar yapmıştır. Kendisine yaptığı hizmetlerden dolayı Keşan halkı ve kent yönetimi olarak minnet duygularımızı sunuyorum. Allah geride bıraktıklarına sağlık sıhhat ve uzun ömürler versin.”

Zati Yörüker'in ailesi adına konuşan oğlu Kadir Yörüker de, anma törenini düzenleyen Keşan Belediyesine ve törene emeği geçenlere ve katılanlara teşekkürlerini iletti.

Konuşmaların ardından İki Minareli Çarşı Cami si müezzini Osman Sav ve oğlu Ahmet Sav tarafından dualar okundu.

Tören, duaların ardından sona erdi. (HABER MERKEZİ)

 
Bu haber 623 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAŞAM HABERLERİ