Bugun...
Gümülcineli, kurultayı değerlendirdi
Tarih: 07-02-2018 09:12:00 + -Gümülcineli, kurultayı değerlendirdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Keşan İlçe Başkanı Erdoğan Gümülcineli, dün yaptığı açıklamada, geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen 36. CHP Olağan Kurultayı’nı değerlendirdi.
“DEMOKRATİK BİR YARIŞ OLDU”
Kurultayda birlik ve beraberlik olduğunu belirten Gümülcineli, “3-4 Şubat 2018 günlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin gerçekleştirdiği büyük kurultayımızı bizlerde İlçe Örgütü olarak katıldık. Kurultayımız gayet iyi geçti. Türkiye’ye belli mesajları veren içerikler içinde Genel Başkanımızın açılış konuşması ile diğer konuşmacılarımız ile birlik beraberlik içerisinde ülkenin geldiği noktayı gayet açıklık ile anlattılar. Kurultayımızda iki tane genel başkan adayımız vardı. Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce. Demokratik bir yarış oldu. Herkes özgür iradesi ile oylarını verdi. Sonuçta delegasyonumuz Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekledi. Onu takdir etti. Bizde çıkan sonuçlar içerisinde önümüzdeki süreçte partimizin yapılacak olan yerel ve genel seçimlerde belli program dahilinde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Parti Meclisimizin iyi isimlerden oluştuğuna inanıyorum. Edirne’mizden Parti Meclisine giren olmadı ancak Trakya’mızdan Sayın Faik Öztrak ve Çanakkale’den Muharrem Erkek Parti Meclisine girdiler. Bölgemizden Sayın Okan Gaytancıoğlu’nun Parti Meclisine girme ihtimalinin olduğunu gördük ancak kendisi seçilemedi ama parti içerisinde önemli bir görev üstlenmiş durumda. Sayın Genel Başkanın atamasıyla tarım konusunda başdanışmanlık yapıyor. Kurultay olarak iyi bir sonuç olduğuna inanıyorum. Ufak tefek sıkıntılar var gibi gözükse de bunlar yarış psikolojisi içerisinde ufak tefek sıkıntılar gibi yansıtılsa da özünde böyle bir sıkıntının olmadığını görüyoruz. Bizler örgütler olarak çalışmak, önümüzdeki seçimlere en iyi şekilde hazırlanmak düşüyor. Tüm örgütlerimiz olarak bu inançla üzerimize düşen görevi yapmaya çalışacağız.” dedi.
“GENEL TEMAYÜL, MEVCUT GENEL BAŞKANIMIZIN DEVAMINDAN YANAYDI”
“Değişim olmalımıydı?” şeklindeki soruya cevap veren Erdoğan Gümülcineli, şunları söyledi: “Değişim olmalımıydı sorusuna seçilen kurultay delegesi ve örgütler karar veriyor. Örgütün bir kesimi değişimden yana anlayış vardı bu anlamda da oylarını yansıttılar. Değişim derken kim olmalı net değildi. Değişimden yana olan delegasyon her ne kadar Muharrem İnce’yi desteklese de değişimi istiyorlardı ancak yerine kim olmalıydı. İki adayın karşısında Muharrem İnce’ye destek verdiler. Muharrem İnce milletvekilimiz de çalışkan, aktif, parti tabanından gelen bir arkadaşımız. Medeni cesaret gösterdi aday oldu. Ancak genel temayül, mevcut genel başkanımızın devamından yanaydı. Mevcut genel merkez için mevcut yönetim için uyarıdır. Bir takım eksiklikler sıkıntılar olabilir bu anlamda delegasyonumuz bir mesaj verdi. Genel Merkez anlamında size destek veriyoruz Genel Başkanımız ama bir takım arzularımız, isteklerimiz var diye bir mesaj verdi. Genel Merkez de bu anlamda mesajı almıştır. Delegasyonun verdiği mesaj doğrultusunda çalışmalarını yaparlar diye düşünüyorum. Biz örgütlerimiz olarak elimizden gelen gayreti, çalışmalarımızı göstereceğiz.”
Bu haber 286 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ