kartal escort
Bugun...
Gökçepe Sahili’nde yıkım başlıyor!
Tarih: 13-03-2018 09:04:00 + -Gökçepe Sahili’nde yıkım başlıyor!

Edirne İl Genel Meclisi eski Başkanı Nusret Uybaş, Gökçetepe Orman Kampı dışında bulunan işyerleriyle ilgili yıkım kararı aldığını söyledi.

“HALKA DANIŞILMADAN YAPILMASI

KAFALARDA SORU İŞARETLERİ OLUŞTURUYOR”

Gökçetepe Orman Kampı alanının genişletildiğini belirten Uybaş, “Kamp alanı yaklaşık 550 dönümdü ve bunun 650 dönüme çıkartıldığını öğrendik. Alt ve üst yapı çalışmalarının başladığı söyleniyor. Kamp alanının genişletilmesine neden gerek duyulduğunun kamuoyuyla paylaşılmalı. Daha önce İl Özel İdaresine sahilde tahsis edilen bir yer vardı ve girişi dahi kapatılmıştı. Köylülerin müdahalesiyle giriş yeniden açıldı. Tesis yetkilileri, insanların denize gireceği yeri kapatmışlardı. Ayrıca Mecidiye’ye giden yolun güzergahı değiştirildi. Yol güzergahının değiştirilmesi için bir takım yerlerden izinler alınması lazım. Halka danışılmadan bir şeylerin yapılması kafalarda soru işaretleri oluşturuyor. Konu hakkında yine kamuoyunun aydınlatılmasında fayda var.” diye konuştu.

“KAMPIN KİRAYA VERİLMESİNİN KÖYDE

YAŞAYANLARA HİÇBİR KATKISI OLMUYOR”

Gökçetepe Orman Kampı’nın dışında kalan ve Milli Emlak tarafından kiralanan yerlere tesisler yapıldığını ve tesislerin 35-40 yıllık olduğuna dikkat çeken Nusret Uybaş, şunları söyledi: “Bu tesislerin kiralama işlemi yıllık yapılıyordu ancak yeni uygulamaya göre 5 aylığına buradaki tesisler kiralanacak. Ayrıca kampın dışında bulunan bu tesislerle ilgili yıkım kararının olduğunu ve yıkımla ilgili tebliğlerin geçen haftadan itibaren yapılmaya başlandığını öğrendik. Bu konuda vatandaşlar ciddi anlamda mağdur. Yıkım kararını da şu an itibarıyla İl Özel İdaresinin alabileceğini düşünüyorum. Ne gerekçeyle yıkım kararı alındığını bilmiyorum. Bu yerlerin kamp alanı içerisine dahil edilmek istendiğini duyuyoruz. Yetkili merciler tarafından yeterli bilgilendirmeler yapılmadığı için vatandaşlar arasında rahatsızlık yaratıyor. Kampın kiraya verilmesinin köyde yaşayanlara hiçbir katkısı olmuyor. Ormanlık alanı köylüler korudu ancak bir şirket burayı alarak kendine göre yatırımlar yapıyor.”

“GÖKÇETEPE, KAMPIN ESİRİ HALİNE GELECEK”

Uybaş, yıkım kararı alınarak tesislerde faaliyet gösteren esnafın yok edilmiş olacağını belirterek açıklamasını şöyle tamamladı: “Esnafın çalışabileceği bir yerde kalmıyor. Bu gidişle Gökçetepe, kampın esiri haline gelecek. Yaz mevsiminde belki faaliyet gösterebilir ancak gelecek süreçte kiralama işlemeleri yapılacağını düşünmüyorum. O bölgede faaliyet gösteren esnafa, bazılarına verilen imkanların binde 1’i verilse tesisleri daha iyi konuma getirirler.” (SELİM ŞEN)
Bu haber 1155 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ