Bugun...
Gençlik merkezinden yaklaşık 3 bin kişi faydalanıyor
Tarih: 12-01-2019 23:23:00 + -Gençlik merkezinden yaklaşık 3 bin kişi faydalanıyor

Keşan Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü çalışmalarıyla takdir topluyor.

Keşan Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor. Müdürlük çeşitli alanlarda düzenlediği faaliyetlerle binlerce kişiye kapılarını açıyor. Gece saat 23.00’e kadar açık kalan gençlik merkezinden yaklaşık 3 bin kişi yararlanıyor.

Gençlik merkezinde açılan kurslar büyük ilgi görürken, 20 akademik ve 13 kulüp faaliyetinde bulunuluyor.

Akademik faaliyetler başlığı altında; Kod Adı 2023-Kodlama Eğitimi, girişimcilik, diksiyon, iletişim, liderlik, satranç, edebiyat, işaret dili, İngilizce, Osmanlıca, Arapça, tarih, matematik, bağlama, gitar, resim, halk oyunları, tiyatro, basketbol, güreş, voleybol, taekwondo, futbol kursları açılıyor. Bu kurslara 500 kursiyer katılım sağlıyor.

Gençlik merkezinde kulüp faaliyetlerine ise 2 bin 400 genç katıldı.

Katılımın yoğun olduğu faaliyetler ise şu şekilde; köy okulları gençlik merkezinin tanıtımı, ensar muhacir kardeşliği, her gençlik merkezinin bir yetim kardeşi olsun, genç dönüşüm, kitap okuma halkaları, yazar okuma halkaları, kıraathaneler aslına dönüyor, medeniyetimizin keşfi Kudüs, sanal hayatta kaybettiğimiz gerçekler, çaya geliyoruz, gençler sabah namazında buluşuyor, sinema günü, bağımlılıkla mücadele-seminer, doğa yürüyüşü.

Üniversite sınavlara yönelik açılan ücretsiz kurslar ise öğrenciler tarafından büyük ilgiyle takip ediliyor.

Keşan Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Vedat Çimen, “Gençlerimiz için çalışıyoruz. Okul ziyaretlerinde gençlik merkezimizi tanıtarak, bazı etkinlikler düzenledik. Örnek vermek gerekirse; geri dönüşüm faaliyeti kapsamında lastiklerden koltuk ve sehpa yaptık. Gençlerimizle halı saha turnuvası ve voleybol, basketbol çalışmaları ile streetbol müsabakaları düzenledik. Engelli gençlerimizle el baskısı çalışmaları, kitap okuma etkinlikleri, müzik eşliğinde oyunlar gibi aktivitelerde bulunduk. Suça bulaşmış gençlerimizi gençlik merkezimizde sportif faaliyetlere katılımını sağladık. ANATEM ve iş bulma gibi konularda yardımcı olduk. Çevre temizliği ve fidan dikimi etkinliklerinde bulunduk. Sınavlara hazırlanan gençlerimiz için LYS ve KPSS hazırlık kursları düzenlendi. Gençlerimize merkezlerinde çalışma ortamı sunuldu. Hayvan barınağını ziyaret ettik.”

(AYHAN GÜLVER)
Bu haber 100 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ