Bugun...
Gaytancıoğlu’ndan, Türkmenlilere destek
Tarih: 10-10-2018 00:25:00 + -Gaytancıoğlu’ndan, Türkmenlilere destek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’dan, Türkmen köyünde ikamet eden vatandaşların hazine arazilerinden kendilerine yer verilmesi talebine destek geldi.
“DEVLETİN BURADAKİ GÖREVİ HAKKANİYETTİR, İNSANLARI GÖZETMEKTİR”
Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Gaytancıoğlu, devletin bu gibi paylaşımlar yaparken hakkaniyetli davranması gerektiğini belirterek, “Bu işlerde her zaman hakkaniyetli olunmalıdır. Tarım yapmak isteyen insanlar eğer işçilik yapıyorlarsa, birilerine gidip çalışıyorlarsa; doğaldır ki kendi tarlalarının sahibi olmak isterler. Devletin de buradaki görevi hakkaniyettir, insanları gözetmektir. Tabii ki yıllardır hazine arazisinin bedelini ödeyerek çalışan kişiler varsa, bir satış söz konusuysa bunlara öncelik verilmesi uygun olacaktır ancak bölgedeki insanlar da küstürülmemelidir. Topraksız köylülere de toprak dağıtılması sosyal adalet ilkesi yönünden devletin yapması gereken işlerden biridir. Alt yapısı hazırlanarak, sulama sistemleri de dâhil olmak üzere bunları yapmak devletin asli görevlerinden birisidir. Toprak reformunun ana amacı da budur.” dedi.
“DEVLET ÜRETİMİN ARKASINDA OLMALIDIR”
Konuyla yakından ilgileneceğinin ifade eden Okan Gaytancıoğlu, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Bu durumu inceleyeceğim ve haksızlık söz konusuysa çözmek için elimden gelen her şeyi yapacağım. Devlet üretimin arkasında olmalıdır, destek vermelidir. Burada haksız bir dağıtım varsa sosyal barışı da dikkate almak lazım. Bu vatandaşlarla toplantı yapılıp, onların da fikirleri alınmalıydı. Toprak reformunda başarının en somut göstergesi insanların itiraz etmemesidir. Bölgemizde bugüne kadar çok toplulaştırma yapıldı ancak şimdiki gibi itiraz hiç görmemiştir. Bu toplulaştırma işini şirketlere veriyorlar. Bu isyan eden arkadaşları gönülleri, rızaları alınıp, azar da olsa bir miktar arazi verilebilirdi.”
Bu haber 237 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR