kartal escort
Bugun...
Gaytancıoğlu, ziyaretlerini sürdürüyor
Tarih: 24-07-2015 11:03:00 + -Gaytancıoğlu, ziyaretlerini sürdürüyor

   Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu 23 Temmuz 2015 Perşembe günü Lalapaşa’yı ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. 
Toprak Mahsulleri Ofisi Lalapaşa Tesislerini de ziyaret eden Gaytancıoğlu, alım yapılan siloları gezdi.    Ofiste sıra bekleyen çiftçilerle sohbet ederek sorunlarını dinleyen Okan Gaytancıoğlu, “Tarlada ekimini yaparken, hasatta buğdayını biçerken, ofiste ürününü satarken her zaman çiftçimizin yanında olmaya çalışacağım, sorunları en iyi kaynağında öğrenebilir ve tespit edebilirsiniz.” dedi.
   TMO Lalapaşa Tesislerine CHP Lalapaşa İlçe Başkanı Halil Akdağ ve Yönetim Kurulu Üyesi Fikret Zobar ile gelen Gaytancıoğlu, TMO Bölge Müdürü İbrahim Duman’dan Ofisin Lalapaşa’daki alım politikaları hakkında bilgi aldı.
   Üreticilerle yaptığı görüşmeler neticesinde çok fazla buğday çeşidinin olmasının üreticileri zor durumda bıraktığını belirten Okan Gaytancıoğlu, “Bu durum aslında sanayiciyi de zor durumda bırakıyor. Çok fazla buğday çeşidi var, bu fazlalık paçal yapımında sıkıntı yaratıyor ve çiftçinin maliyetini gün geçtikçe arttırıyor. Bizim bölgeye uygun olmayan bu çeşitler, çeşitli yollarla Türkiye’ye getirilip üretiliyor. Ama birkaç sene sonra Türkiye koşullarına uymadığı için adaptasyon sorunları çıkıyor ve sanayici bu ürünlerden kaçıyor. Gelecek yıllarda bu sıkıntı daha da artacak. Şu an piyasada 30-40 çeşit buğday var. Bu iyi bir şey değil. Bir bölgede 1 veya 2 çeşit olur. Böylece sanayicinin de isteği olur, çiftçi de beklentisini alır.” şeklinde konuştu. 
   TMO'nun piyasaya müdahalesinden memnun olduğunun altını çizen Gaytancıoğlu, ancak fiyatların bu sene de istenen düzeyde olmadığını, girdi maliyetlerinin Türkiye'de çok yüksek olduğunu dile getirerek “Çiftçimiz bu sene de mağdurdur.” dedi.
   Daha sonra ziyaretlerine Lalapaşa Ziraat Odası, Lalapaşa Tarım İlçe Müdürlüğü ve Lalapaşa ilçesindeki kahveleri ziyaret ederek sürdüren Okan Gaytancıoğlu daha sonra CHP Lalapaşa İlçe Başkanlığı’nda partilerle bir araya geldi.

 
Bu haber 962 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR