kartal escort
Bugun...
Gaytancıoğlu, Sezen’in tarım bakanı olmasını önerdi
Tarih: 10-08-2017 14:11:00 + -


AK Parti’nin tarım ile ilgilenmeyen kişileri Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak atamasını eleştiren Okan Gaytancıoğlu, AK Parti Edirne Milletvekili ve Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen’in tarım bakanı olarak göreve getirilebileceğini söyledi.

Gaytancıoğlu, Sezen’in tarım bakanı olmasını önerdi

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, dün Keşan’a gelerek basın toplantısı düzenledi.

Saat 14.00 sıralarında İlçe Başkanlığı binasına gelen Gaytancıoğlu, İlçe Başkanı Erdoğan Gümülcineli ve Yönetim Kurulu üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Nedime Pangal, İl Genel Meclisi üyesi Mehmet Ali Yetim ve partililer tarafından karşılandı.

Toplantıda ilk olarak söz alan Gümülcineli, kongre süreciyle ilgili sosyal medya üzerinden yapılan eleştirilerle ilgili değerlendirmede bulundu.

“BU TÜR PAYLAŞIMLARA GİREN ARKADAŞIMIZIN PARTİ TÜZÜK HÜKÜMLERİNE GÖRE PARTİDEN İHRAÇTIR”

Kongreye yönelik hareketlenmelerin başladığını belirten Erdoğan Gümülcineli, “Doğaldır ve olması gerekendir. Kongre sürecinde tüm arkadaşlarımızdan sosyal medyada paylaştıkları ifadelere dikkat etmelerini, varsa sıkıntılar, öneriler, istekler ilçe örgütünün asıl olduğunu hatırlatmak isterim. Bunun dışında hareketlerin partimize zarar verdiğini hepimiz biliyoruz. Ağzı olan konuşuyor. Bunun kimseye yarar getirmeyeceğini belirtmek isterim. Günübirlik siyasi arzularını sosyal medyada, yüz yüze gelme cesareti olmayan arkadaşlarımız bu paylaşımları yapıyor. Burası partinin tartışılacağı alanlar. Kimseye buraları kısıtlamıyoruz. Burada tartışmalardan keyif alıyoruz. Bu paylaşımlarda bulunan arkadaşlarımızı uyarıyorum. Bunlar hepimize zarar veriyor. Partimizin bir yarası olarak görüyorum. Keşan’da bir tane belediye başkanı, bir tane ilçe başkanı, bir tane veya iki tane de milletvekili olacak. Önemli olan partimizi iktidara taşımak. Adamlar televizyonda yeni devlet kuruyoruz diyor. Biz bir birimizle uğraşıyoruz. Bu anlamda Genel Merkezimizin de talimatı var. Bu tür paylaşımlara giren arkadaşımızın parti tüzük hükümlerine göre partiden ihraçtır.” dedi.   

Daha sonra söz alan Okan Gaytancıoğlu, Gökçetepe Tabiat Parkı’nda yaptıkları inceleme hakkında bilgi verirken, gündeme dair değerlendirmede bulundu.

“KEŞKE BU KAMPLARDAN CUMHURİYETİN TÜM ÇOCUKLARI YARARLANABİLSE”

Gökçetepe Tabiat Parkı’nda yaşanan gelişmelerle ilgili bazı partililerin kendisini aradığını ifade eden Gaytancıoğlu, şunları söyledi: “Kamp içerisinden garip seslerin geldiği yönünde telefon aldım. Bunun üzerine jandarmayı aradım ve o akşam Bilal Erdoğan’ın geldiğini öğrendim. Kampta neler olduğunu hep merak ediyordum. Beraber giderek incelemede bulunduk. Güzel bir kamp ancak bir yandan üzüldüm. Bin 250 genç, 250 de hoca. Kimisi sakallı, kimisi modern görünümlü. Keşke bu kamplardan cumhuriyetin tüm çocukları yararlanabilse. Keşan’ın dibinde, Keşanlı çocukların orada olmasını isterdim, köy çocuklarının, tüm çocuklarımızın orada olmasını isterdim. Kız öğrenci var mı diye sordum, kamplarının ayrı olduğunu söylediler.”

“EĞİTİM SİSTEMİMİZİN GETİRİLDİĞİ DURUM İÇLER ACISI”

Okan Gaytancıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’de dönüştürülmek istenen bir yapı var. O da cumhuriyet yapısı. Bir AKP’li çıkıyor ve diyor ki; ‘Yeni bir devlet kuruluyor’ ve kurucusunun ismini söylüyor. Biz devletimizi kurarken, savaş meydanlarında, ciddi kayıplar vererek, evimizde eşyaları paylaşarak bu ülkeyi kurtardık. Bu ülke bölünmüş ve parçalanmıştı. Bir lider yeni bir cumhuriyet kurdu. İki gün önce Edirne’de 4 saatimi bir sendikaya ayırdım. Eğitim sistemimizin getirildiği durum içler acısı. Mesleki eğitim neredeyse yok. Meslek okullarına artık öğrenci gitmiyor. Varsa yoksa imam hatip. Nasıl bir nesil yetiştirilmek isteniyor? İmam hatip okulları CHP tarafından açıldı ancak tüm okullar imam hatibe döndürülsün denmemiş.”

“CHP ARTIK SAHADA”

Hukuk sisteminin geldiği noktanın ortada olduğunu dile getiren Gaytancıoğlu, “Sosyal medyada düşüncesini paylaşanları içeri atan, statta ‘Yaşa Mustafa Kemal Paşa’ diyeni karşıt görüşte gören bir zihniyet Türkiye Cumhuriyeti’nde hakim olamaz. Bu geçici bir durumdur. CHP, üzerine düşen görevi yapıyor. 26-30 Ağustos tarihleri arasında Eceabat’ta adalet kurultayı gerçekleştireceğiz.  CHP’nin politikalarına bir katkı sunulacak. CHP artık sahada. Karşımızda bir kitle var ve amacı belli. Türkiye Cumhuriyeti’nde yeniden yapılanmaya gitmek. Değerleri yok saymak ve bunun için muhalefeti susturmaktır.” şeklinde konuştu.

“BU VATANA İHANETTİR”

Üç eski bakan ve bazı genel müdürler hakkında suç duyurusunda bulunduğunu söyleyen Okan Gaytancıoğlu, “Nedeni de tarım ürünlerindeki ithalat. Bir ülke ithalat yapar. Ama zamanı vardır. Çiftçisi tarladayken ithalat kararnamesi çıkmaz. Bu vatana ihanettir. Tarım bakanlarının son iki tanesi konuyu bilmiyor. İlk bakanlık yapanlardan biri Mehdi Eker’di ve kendisine Fransızlar tarafından madalya verildi. Fransa tarımına yaptığı katkılardan ötürü madalya ile uğurlandı. Keşke biz verseydik madalya. Onun yerine Faruk Çelik geldi. İşi bilmeyenlerde takım kurdu. Kendisi hakkında birçok önerge verdik en sonunda gitti. AKP içerisinde tarımı bilen birçok uzman var. Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen, Çanakkale Milletvekili var. Bunlar dururken bir doktoru başa getirdiler.” dedi.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ’Nİ CHP’NİN YÖNETECEĞİNİ BİLİYORUZ”

CHP’nin gücünü halktan aldığını kaydeden Gaytancıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “CHP gücünü Mustafa Kemal Atatürk’ten alır ve bir tüzüğü, programı vardır. Artık tek adam rejimine doğru giden ortamda hepimiz bir birimize lazımız. Kimsenin küsmeye, partiyi karalayarak kişisel çıkarlarını ön plana çıkarmaya lüksü yok. Uzlaşabilirsek daha güzeldir. Mümkünse; çarşaf liste yapabilirsek, tüm partililerinin gücünü yansıtabilirsek çok daha iyi olur. Daha önce CHP’nin kurultayları günlerce sürmüş ama kimse küsmemiş. CHP iktidara çok yakın. Önümüzdeki yıl bir erken seçim söz konusu. CHP seçime hazırdır. Seçimden kaçmayız. Ekonomi ciddi anlamda sıkıntılı. Hileli referandum sonuçlarını Türkiye Cumhuriyeti’ndeki insanlara kabul ettirmeye çalışıyorlar. Vicdanlarda kaybettiler. Önümüzdeki dönemde Türkiye Cumhuriyeti’ni CHP’nin yöneteceğini biliyoruz. Bir rüzgardır kişisel partiler, ama bir kasırgadır Mustafa Kemal’in önderi olduğu Cumhuriyet Halk Partisi.” (AYHAN GÜLVER)
Bu haber 354 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR